
12 lutego 2015 roku na trwale zapisze się w pamięci uczestników spotkania z Bennym Grebem w poznańskim Blue Note. To jest wyeksploatowane stwierdzenie ale ono doskonale oddaje myśli i uczucia osób zgromadzonych w klubie. Rozmowy z wychodzącymi z Blue Note muzykami, fanami i uczniami wskazywały na jedno: to było dla nich wydarzenie roku.
Benny Greb z uczennicami i uczniami Szkoły T.Burton
Benny zaprezentował wspaniałą muzykę, zarówno kiedy improwizował solo jak i wtedy, gdy grał z przygotowanymi wcześniej podkładami. Zdecydowanie bardziej przypadła nam do gustu część solowa jego występu której bogactwo brzmień i rytmów a także używanych technik nie było tylko popisem sprawności warsztatowej lecz wciągającą głębią przekazu opowieścią. Odpowiadając na pytania publiczności Benny wspomniał o częstym błędzie artystów skupionych na demonstrowaniu swoich umiejętności lecz zapominających o nadaniu swojej muzycznej wypowiedzi ładu i porządku a przede wszusykim - celu.
Wnętrze poznańskiego Klubu Blue Note
Benny Greb - tu: grający na jednym z dwóch werbli
Różnorodne techniki służyły wypełnianiu powstającej ad hoc improwizacji zróżnicowaną lecz spójną treścią i sterowaniu emocjami publiczności. Dla naszych uczniów są inspirującą wskazówką ku czemu należy zmierzać - poszukiwaniom nowych brzmień i rytmów nie ma wszak końca, wszystko w tej dziedzinie przed nimi.
Benny Greb gra używając dłoni
Benny Greb odpowiada na pytania publiczności
Zestaw perkusyjny Benny'ego, zestaw który ze sobą wozi i sam rozstawia
Uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniu z Bennym dzięki Avant Drum Shop zapraszającemu ciebie na swoją stronę Poradnik Perkusisty.