Darmowe Lekcje w Kontenerach - Finał

Ostatnia wakacyjna lekcja w Kontener Art przebiegała w nieco nostalgicznym nastroju. Nadszedł czas pożegnania przemijającego lata.

Cały sierpień, co czwartek odbywały się sympatyczne spotkania z osobami które przybywały do Kontenerów o nieludzkiej godzinie 16:00 (!) próbować swoich sił w grze na gitarze. Zapewnialiśmy instrumenty, w tym także gitarę leworęczną oraz małą gitarę dla dziecka gdyby się ewentualnie pojawiło, oraz dwóch nauczycieli. Przemysław "Sledziuha" Śledź i Paweł Czeryba poświęcili 4 popołudnia żeby spełnić marzenia osób, które zawsze tego pragnęły lecz nigdy nie miały okazji rozpocząć swojej przygody z gitarą.

Dwugodzinna lekcja, bo takie były spotkania w Kontener Art, dała uczestnikom obraz tego co ich czeka kiedy zdecydują się na naukę gry na gitarze. Choć długa i prowadzona przez dwóch nauczycieli nie mogła zakończyć się finałem w postaci umiejętności które byłyby godne wielkich scen. Zakończyła się jednak doprowadzeniem uczestników do samodzielnego zagrania przez nich prostego akompaniamentu, była także okazją do zwrócenia im uwagi na powszechne wśród początkujących gitarzystów błędy i metody ich uniknięcia.

Przed naszymi przemiłymi gośćmi stoi teraz wyzwanie kontynuacji poszerzania zdobytej wiedzy. To jasne, że nie wszyscy zdecydują się na pełne oddanie się gitarze. Ci, którzy to zrobią zostaną nagrodzeni radością płynącą z muzykowania na tym wspaniałym i wszechstronnym instrumencie. Dla tych, którzy się na to nie zdecydują niech nagrodą będzie nasz wielki szacunek za to, że do nas przyszli i odważnie skonfrontowali swoje siły z wymaganiami jakie postawiła przed nimi gitara.

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*