Dni Zdrowia w Bibliotece w Luboniu IV 2019

Biblioteka w Luboniu zorganizowała Dni Zdrowia, dwudniowy cykl wykładów, warsztatów, ale także badań profilaktycznych. Adresatem oferty edukacyjnej i profilaktycznej były dzieci i ich rodzice.

Sala koncertowa Biblioteki w Luboniu to znane miejsce koncertów, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami. Mieści się na I piętrze pokaźnych rozmiarów budynku, ma sporą scenę, oświetlenie i bardzo dobrą akustykę. Już od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy mające na celu zorganizowanie występu w szacownych murach Biblioteki, marzeniem było, żeby to był koncert na którym mogłyby zaprezentowac się działające w naszej Szkole zespoły.

Zaproszenie na koncert zamykający pierwszy z dwóch Dni Zdrowia przyjęliśmy z radością, w tygodniach poprzedzających wydarzenie muzycy i zespoły zintensyfikowały pracę nad repertuarem, przygotowaniem instrumentarium i strony wizualnej swoich występów.

7 kwietnia o 17:00 rozpoczął się koncert. Udział wzięło sześć zespołów. Dla równowagi i odetchnięcia od działań zespołowych niosących w sobie duży potencjał energetyczny zgodziły się wystąpić trzy wokalistki, znakomicie stonowały gorącą atmosferę rockowego show.

Były to Nina i Zosia, mające już za sobą liczne występy i nagrania, one nie pozostawiły wątpliwości co do talentu i wysokiego poziomu swoich umiejętności. Magda to najmłodsza z trzech solistek. Zadebiutowała zaledwie dwa tygodnie temu na Talent Show, gdzie śpiewała przed Roksaną Węgiel. Na koncercie w Bibliotece w Luboniu pokazała się z jak najlepszej strony, poza aplauzem widowni usłyszeć można było także wiele pozytywnych komentarzy.

Najmłodsi muzycy jacy wystąpili 7 kwietnia w Lubońskiej Bibliotece to byli ci, którzy tworzą zespół Teksański. Koncert w Luboniu wybrali jako miejsce swojego debiutu, a zadebiutowali z absolutnym powodzeniem. Zapanowali nad tremą. Choć Karina, Karolina i Jacek zaprezentowali się publicznie po raz pierwszy, nie było tego po nich widać (ani słychać). Zaprocentowała samodzielna praca nad instrumentami i głosem oraz liczne, pracowite próby.

Heaven Under zaprezentowali trzy piosenki. Choć zespół w obecnym składzie działa ledwo 4 tygodnie, to determinacja i pracowitość członków dała efekt w postaci znakomitego przygotowania. Zespół zadbał o przygotowanie dynamicznego repertuaru, co doceniła publiczność, która, jak wiadomo, bardzo lubi potrząsać głowami i przytupywać. Brawa dla Dominiki, Natalii, Oli i Mikołaja.

Teraz kolej na Śmieszki Uśmieszki. Choć tak mało poważną nazwę wybrał sobie zespół skrzypków, to podchodzą do muzykowania w sposób nad wyraz poważny. Używają poważnych, klasycznych instrumentów a w repertuarze umieszczają utwory, które już trwale weszły do kanonu standardów muzyki XX i XXI wieku. Bo czyż nie są nimi Yesterday Beatlesów i Piraci z Karaibów? Na marginesie: Basia, Ora i Jędrzej zaprezentowali bardzo interesującą interpretację Yesterday, troszkę bardziej skoczną od oryginału dzięki użytym synkopom, zachęcam do wysłuchania ich wersji na którymś z ich koncertów.

The Panders, szaleni, pełni inwencji, znani z występu na Talent Show, dali niezapomniany show. Były oryginalne stroje, znakomity kontakt z publicznością oraz, zakupiona przez nich specjalnie na potrzeby koncertu - dymiarka! Wiadomo, że występ zespołu rockowego to nie tylko muzyka, lecz także towarzysząca jej otoczka wizualna. Co warte podkreślenia: Julka, Zosia i Marcin sami (no, może z pewną finansową pomocą rodziców) tę "otoczkę wizualną" stworzyli, bez udziału Szkoły!

Wszystko Jedno to Jagoda, Natalia, Weronika i Mikołaj. Na scenie pojawił się kolejny zespół o niewielkim stażu, kolejny debiutant. Grają ze sobą od kilku tygodni, ale to zdolni muzycy, opanowali materiał i zgrali się ze sobą w sposób błyskawiczny. Z pewnością mają przed sobą przyszłość.

Can't Stop to weterani Szkoły T.Burton, mając za sobą już dwa lata działalności dysponują rozbudownym repertuarem. Na koncercie wykonali przygotowany set czterech utworów, ale na tym nie skończył się ich występ. Gorąco przyjęci przez publiczność nie mogli odmówić bisu. Wykonane przez dwóch Adamów, Jacka i Pawła kolejne dwie piosenki zamknęły koncert Szkoły T.Burton. Co tu dużo gadać: bardzo udany, dzięki zdolnościom i pracy występujących muzyków.

Dziękujemy Bibliotece w Luboniu za zaproszenie, spędziliśmy w jej murach bardzo miłe chwile. Lubońska publiczność oczarowała nas gorącym przyjęciem, to było bardzo motywujące dla wykonawców, pięknie dziękujemy.

Tagged: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*