Event Warsztaty Bębniarskie i Perkusyjne

Z okazji dnia dziecka nasi Bębniarze i Perkusiści postanowili dostarczyć dzieciom trochę zabawy a przy okazji - nauczyć je podstaw gry na bębnach i perkusji. A my skorzystaliśmy z okazji żeby sprawdzić się jako współorganizator sympatycznego eventu.

Uderzanie w bęben jest najprostszym ze sposobów na rozpoczęcie przygody z muzyką. Czym innym okazuje się jednak zwykłe "walnięcie" w bęben a czym innym celowe budowanie rytmu na który składa się nadanie kolejnym uderzeniom przemyślanego ładu i porządku. Kiedy uda się to zrobić następuje magiczna przemiana hałasu w muzykę.

Dzieci, zgodnie z przysługującym im prawem, rozpoczęły Warsztaty Bębniarskie i Perkusyjne od robienia hałasu. Uderzały w bębny wsłuchując się w wewnętrzny, dziecięcy przymus nakazujący wypróbowanie jaki i na ile głośny dźwięk uda się wydobyć. W atmosferze zabawy, poprowadzone umiejętnie przez Łukasza i Roberta, niepostrzeżenie zaczęły wsłuchiwać się w rytm podawany przez prowadzących a potem - w rytm grany wspólnie. W miarę nabierania wprawy zaczęły z powodzeniem podążać nawet za dość trudnymi figurami rytmicznymi.

Prowadzący nie ograniczyli się tylko do zademonstrowania czym jest rytm i jakie w nim drzemie piękno i energia, udało im się zachęcić dzieci także do wspólnego śpiewania. Podziwu godna była śmiałość, z jaką dzieci próbowały z tą sztuką się uporać. Bo przecież śpiew przy własnym akompaniamencie to trudna sztuka. Dowodzi tego fakt, że nie potrafiło jej opanować wielu muzyków będących cenionymi wirtuozami swoich instrumentów.

Sztuką Wyższych Lotów jest przemyślana jednoczesna gra na kilku instrumentach perkusyjnych. Łukasz demonstrował swoje umiejętności w grze na zestawie perkusyjnym. Także kilku młodych ludzi, "dzieci starszych", pokazało co potrafią korzystając z obecności zestawu. Dzieciom próbującym gry na zestawie perkusyjnym udało się wystukać na jednym z jego bębnów i jedną tylko pałeczką rytmy prezentowane przez Łukasza i Roberta. Mamy nadzieję, że nie rozczaruje ich to, że żeby nauczyć się grać na perkusji trzeba poświęcić większą ilość czasu niż zaledwie jednogodzinne Warsztaty. Tym bardziej, że naprawdę dobry początek mają już za sobą.

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*