Festiwal T.Burton VI 2018

Festiwal T.Burton zwieńczył Wiosenno-Letnią Trasę Koncertową Szkoły T.Burton.

W jej ramach w ciągu 4 tygodni, od 26 maja do 23 czerwca, odbyło się 6 koncertów z ponad setką wykonań. Na koncertach prezentowało sie 30 wykonawców solowych oraz 9 szkolnych zespołów! Nawet ta maksymalnie uproszczona statystyka podsumowująca dokonania uczniów Szkoły wyglada imponująco, zaś ich zaangażowanie w organizację i udział w tak dużej liczbie koncertów zasługuje na najwyższe uznanie.

Finał Trasy Koncertowej, Festiwal T.Burton, tworzyły dwa koncerty, pierwszy dla dzieci a drugi dla nastolatków i dorosłych uczniów Szkoły. Festiwale T.Burton są dla uczniów Szkoły okazją do zaprezentowania zdobytych umiejętności choć nie tylko. Uczniowie Szkoły T.Burton mogą wystąpić w profesjonalnych warunkach i doświadczyć towarzyszącego temu napięcia zwanego tremą oraz nauczyć się je pokonywać. Zmierzenie się z trudnościami występu przed publicznością jest niezwykle przydatne nie tylko w życiu artystycznym. Także w życiu rodzinnym i zawodowym spotykamy się z koniecznością wystąpienia przed liczną publicznością, dobrze jest mieć jak najczęściej okazję do przećwiczenia tej umiejętności.

Obserwacja kolejnych występów uczniów uczących się w naszej Szkole od dłuższego czasu daje możliwość dostrzeżenia postępów w ich umiejętności radzenia sobie ze stresem towarzyszącym publicznemu występowi. Serce rośnie, kiedy widzi się rozwój dziecka od takiego, które sztywno, kurczowo trzyma się mikrofonu jakby to było koło ratunkowe do jego nowego wcielenia, osoby swobodnie zachowującej się, uśmiechnietej i pewnie kontrolującej swoje ruchy.

Przy czym dotyczy to nie tylko dzieci, także dorośli uczniowie Szkoły T.Burton nabierają luzu i swobody w zachowaniu na scenie. Oni także przeradzają się ze spiętych sztywniaków w swobodnie żartujących luzaków. Praktyka, ćwiczenia, doświadczenie - to jedyne skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tremą!

Interesującym akcentem Festiwalu T.Burton był występ Agnieszki. Uczy się śpiewać, żeby wykonywać napisane przez siebie piosenki (!). Pierwszy raz w historii naszej Szkoły wystąpiła wokalistka w piosence autorskiej. Kolejnym ciekawym występem był aktorski popis Julii, z makijażem błazna na twarzy i wystudiowanym ruchem scenicznym. Wielki podziw za tę kreację. Tym bardziej, że brak ruchu estradowego początkujących wykonawców jest częsty, tak mocno skupiaja się na precyzji wykonania, że nie potrafią poświęcić choćby części swojej uwagi na jakąkolwiek dodatkową aktywność.

Jak zwykle szkolne zespoły były gwoździem programu. Zarówno zespoły skrzypcowe, duet i trio, dwa rockowe zespoły dziecięce jak i dwa zespoły złożone z dorosłych były źródłem najbardziej energetycznych i zachęcających do otwarcia się na muzykowanie doznań. Wspólne granie jest tym, do czego dąży największa część młodych i dojrzałych osób grających lub śpiewających i to ono daje najwięcej radości i satysfakcji. Wielu uczniów Szkoły T.Burton uczy się właśnie po to, żeby dołączyć do zespołu. Życzę im tego z całego serca.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*