Festiwal T.Burton w Blue Note VI 2019

Festiwal T.Burton jest dla wszystkich: dla uczniów naszej Szkoły, dla ich bliskich oraz dla szerokiej publiczności. Występują dzieci, nastolatki i dorośli. Ogląda ich występy rodzina, przyjaciele oraz fani, ale na widowni spotkasz też stałych i przypadkowych gości renomowanego klubu Blue Note, zaprzyjaźnionych z klubem profesjonalnych muzyków oraz... łowców talentów. Festiwal T.Burton jest zatem nie tylko okazją do występu na profesjonalnej scenie dla wykonawców będących uczniami Szkoły. Jest także miejscem, gdzie można i warto zaprezentować się profesjonalistom z branży.

Jest także miejscem spotkań, podczas których nawiązuje się współpraca między muzykami. Poznają się ludzie, zawiązują się nowe zespoły, powstają nowe pomysły.

T.Burton Festiwal kłada się z dwóch koncertów, pierwszego dla dzieci i drugiego - dla nastolatków i dorosłych. Różni je wiek uczestników, na pewno nie różni ich poziom wykonawczy - równie dużo oszałamiających talentów zobaczyć można zobaczyć i na jednym i na drugim.

Od lat organizujemy Festiwale T.Burton w grudniu i w czerwcu. Czerwcowy Festiwal T.Burton jest okazją do zapoznania się z efektami całorocznej pracy uczniów Szkoły i powstałych w ciągu roku szkolnego szkolnych zespołów.

W tym roku szkolnym powstało zespołów siedem i to one zajęły większość czasu estradowego Festiwalu T.Burton. Jeden zespół utworzyli dorośli, dwa dzieci, zaś aż trzy zawiązały nastolatki. Wiek muzyków zespołu skrzypków, bo to oni tworzą siódmy zespół, jest na tyle zróżnicowany, że nie sposób ich przypisać do żadnej z powyższych grup wiekowych.

Poza zespołami wystąpili soliści instrumentaliści oraz soliści wokaliści korzystający z akompaniamentu podkładów. Tych ostatnich było, jak zwykle najwięcej, wciąż śpiewanie jest najbardziej popularnym sposobem muzykowania.

Nagraliśmy występ jednego z wyróżniających się pianistów prezentującego swoja własną kompozycję oraz dwójki solistów wokalistów. Zachęcam do obejrzenia.

Zacznijmy od odkrycia Festiwalu T.Burton. Maksymilian Królikiewicz jest uczniem Szkoły T.Burton od lat. Dał się poznać jako solista i kompozytor, był także członkiem sławnego zespołu X-Go z którym koncertował na scenach Poznania oraz nagrał kilka klipów, koncertował z tym zespołem w Berlinie. Niechętnie występuje skupiając się na pracy nad technika i nowym repertuarem, ale udało się go zachęcić do wystąpienia na Festiwalu gdzie zaprezentował swoją najnowszą kompozycję.

Mateusz jest jednym z reprezentantów coraz liczniejszej grupy osób sięgających po repertuar ambitniejszy niż pop znany z radiowych playlist. Coraz częściej pojawiają się wśród naszych uczniów osoby śpiewające jazz i funk co bardzo cieszy. Posłuchaj jak Mateusz wykonuje piosenkę Franka Sinatry.

Kolejne odkrycie Festiwalu T.Burton to Zuzanna. Bardzo utalentowana wokalistka. Jest dopiero na początku swojej drogi artystycznej, lecz demonstruje możliwości wokalne budzące nadzieję na znaczące sukcesy w przyszłości. Posłuchaj, warto.

Zespoły nie nagrały tym razem klipów, ale dysponujemy ich nagraniami dokonanymi przy innych okazjach, zapraszam do oglądania.

Tagged: , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*