Festiwal T.Burton w Blue Note XII 2018

Festiwal T.Burton to tradycja już wieloletnia. Zawsze tworzą go dwa koncerty odbywające się jednego dnia będące okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez najzdolniejszych uczniów Szkoły T.Burton. Zmienia się miejsce koncertów lecz stałe są dwa ich terminy: tuż przed Gwiazdką i tuż przed zakończeniem roku szkolnego.

Tym razem Festiwal T.Burton odbył się we wnętrzach znanego i zasłużonego klubu muzycznego Blue Note. W miejscu tym gościli najwybitniejsi muzycy świata jazzu. Byli wśród nich muzycy czołówki polskiej sceny muzycznej tego gatunku ale także Kenny Garrett, Dave Holland, Brad Mehldau, Richard Galliano, Christian McBride, Al Foster, John Abercrombie, Randy Brecker, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, John Scofield, Pat Metheny, Billy Harper, Ernie Watts, Jack DeJohnette, Yellowjackets, Jeff Ballard, Chico Freeman i wielu, wielu innych muzyków o renomie po prostu globalnej.

Koncerty Festiwalu T.Burton są dwa i mają nieco odmienny charakter. Przeznaczeniem pierwszego jest prezentacja muzyków grających na instrumentach klasycznych, pianistów i skrzypków, oni stanowią największą dumę Szkoły T.Burton, oraz wykonawców dających się zakwalifikować do kategorii "dzieci". Niejednokrotnie dokonanie podziału wykonawców jedynie według kryterium wieku jest źródłem rozterki, wielu jedenasto-dwunastolatków sięga umiejętnościami i doswiadczeniem scenicznym tak wysoko, że zasługują na umieszczenie ich w grupie artystów dojrzałych. O skrzypkach występujących w I koncercie Festiwalu nie sposób nie wspomnieć. Liczna klasa skrzypiec wykreowała ze swojego grona na koncert w Blue Note pięcioosobowy zespół, którego występ był wyróżniającą się muzyczną prezentacją tej edycji Festiwalu T.Burton.

W drugim koncercie występują nastolatki i dorośli uczniowie Szkoły T.Burton, w nim jest też miejsce na występy szkolnych zespołów. Zazwyczaj prezentują repertuar z kategorii pop lub rock choć zdarzają się wykonania które zakwalifikować można do funky lub jazz.

Zasadniczym celem każdego z występujących jest zapewnienie zgromadzonej publiczności głębokich przeżyć i/lub dobrej zabawy, wszak grają i śpiewają nie dla siebie lecz dla niej. Udało się zrealizować ten cel w pełni, poza wysoką oceną wyróżniających się artystów publiczność w swoich komentarzach doceniała dynamikę i jakość Festiwalu jako całości pozbawionej chwil nudnych bądź budzących zażenowanie.

Taka ocena wynika z dobrego przygotowania każdego z wykonawców, a to jest zasługą nauczycieli Szkoły T.Burton. Jest to grono wyjątkowe, w mojej ocenie - najlepsze w Poznaniu!

Oto składanka prezentująca w krótkich migawkach uczestników i nastrój Festiwalu T.Burton. Zwraca uwagę spora grupa uczniów dorosłych. W Szkole T.Burton stanowią oni niemal połowę całej liczby uczniów Szkoły.

Całkiem spora grupa wykonawców zdecydowała się na zrealizowanie klipów z ich występów. Powstały w szkolnym studio Bestcoverlive

Zobacz jak zaprezentowała się na Festiwalu w Blue Note Martyna w żywiołowym rock'n'rollu Elvisa Presleya. To był jej debiut!

Amelia to również debiutantka, przygotowywała się do debiutu starannie, fajnie, że miał on miejsce w tak renomowanym klubie muzycznym jakim jest Blue Note.

Wiktoria także zadebiutowała na profesjonalnej scenie, to był po prostu dzień debiutów! Wika poradziła sobie znakomicie.

Amelka to doświadczona artystka. Ma za sobą liczne występy i udział w konkursach. Kto z uwagą śledzi jej rozwój artystyczny niech koniecznie obejrzy klip z Blue Note!

Mateusz, fan Michaela Jacksona, w swoim wykonaniu nawiązał do tego, co w twórczości Michaela było równie ważne jak muzyka. Wraz ze swoją nauczycielką perfekcyjnie przygotował i z przekonaniem zaprezentował atrakcyjną choreografię.

Zofii muzykalność nie budzi wątpliwości. Jest także instrumentalistką co z pewnością ma wpływ na jej rozumienie muzyki i dążność do perfekcji wykonania. Znakomity występ!

Zosia to zdolna artytka, tkwi w tej dziewczynce duży potencjał. Nie występuje często, więc tym bardziej warto zapoznać się z jej klipem wideo.

Karina to rockmanka. Dopiero co debiutowała w Klubie Raszyn a dzisiaj, odważnie i z przekonaniem, w godnym i zasłużonym wnętrzu Blue Note, prezentuje piosenkę Maanamu.

Zapraszam do obejrzenia najbardziej udanych zdjęć z tego wydarzenia.

 

Tagged: , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

*