Festiwal T.Burton w Meskalinie, XII 2017

Meskalina po raz kolejny otworzyła podwoje przed uczniami Szkoły T.Burton. Wtargnęli do środka całą rzeszą, pozajmowali, wraz z towarzyszącymi im osobami, wszystkie miejsca siedzące i stojące po czym wskakiwali kolejno, pojedynczo lub grupami, na scenę tej zasłużonego dla kultury miasta placówki i grali. Albo śpiewali. A niektórzy z nich nawet robili te dwie rzeczy jednocześnie.

Dwa koncerty Festiwalu T.Burton jakie odbyły się 10 grudnia 2018 roku były szerokim przeglądem możliwości i umiejętności uczniów Szkoły T.Burton. Wystąpiło dwóch niezwykle uzdolnionych pięciolatków zaś najstarszy z występujących miał prawie 60-tkę. Zorganizowało się i wystąpiło siedem zespołów w tym trzy złożone z dorosłych uczniów Szkoły, trzy z nastolatków, a jeden zupełnie wyjątkowy, mający w swoim składzie ojca i syna, obydwaj to uczniowie Szkoły T.Burton, oczywiście.

Koncerty uczniów Szkoły T.Burton były dwa, następowały jeden po drugim z krótką, piętnastominutową przerwą, bo pomieścić wszystkich występujących i całą zainteresowaną publiczność na jeden raz było rzeczą niemożliwą. W pierwszej części wytępowały dzieci, w drugiej - dorośli i młodzież. Ścisłej granicy wiekowej nie było, polegaliśmy na słownej deklaracji każdego z występujących, do której kategorii życzy sobie należeć. Tak zatem w części pierwszej pojawiły się tak na oko całkiem już dorosłe skrzypaczki, a w drugiej muzycy wprawdzie dwunastoletni lecz czujący się już na tyle dojrzałymi ludźmi, że uraziłoby ich zwrócenie się do nich per "dzieci".

Pięknie dziękujemy za udostepnienie sali koncertowej Benkowi, właścicielowi Klubokawiarni Meskalina, niezawodnie nagłaśniającej koncert Beacie, rejestrującej obraz trzema kamerami na raz (!) Patrycji, zarządzającemu sceną i sprzętem, doświadczonemu, znającym się na wszystkim Pawłowi oraz Sebastianowi za to, że wieczór, zamiast na pełnym luzie, upłynął mu pod znakiem czujnej i fachowej opieki nad czterema gitarami i trzema wzmacniaczami gitarowymi.

Nagrywaliśmy ścieżki dżwiękowe obydwu koncertów uczniów Szkoły T.Burton oraz rejestrowalismy obraz kilkoma kamerami, dwaj uczniowie naszej Szkoły zdecydowali się na opublikowanie ich występów na kanale YT https://www.youtube.com/bestcoverlive . Udane występy, zarówno muzycznie jak i wizualnie, wzbogaciły kolekcję klipów BestCoverLive walorem młodzieńczej energii i bezpośredniością zachowania na poważnej scenie renomowanego, poznańskiego klubu.

Hubert Kuźniak zasłużył na gorący aplauz widowni prezentując Ktoś Nowy z repertuaru Video,


zaś Mateusz Bryś został nagrodzony entuzjastycznymi brawami po brawurowym wykonaniu piosenki Dyscyplina z filmu Akademia Pana Kleksa.

Szkoda, że to jedyne przygotowane przez ekipę Best Cover Live klipy, każdy z koncertów uczniów Szkoły T.Burton obfitował w bardzo udane występy godne utrwalenia. Mam nadzieję, że następny Festiwal T.Burton zakończymy większą liczbą takich sympatycznych filmików.

 

Tagged: , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*