Festyn w Kamionkach 2017

To była ostatnia okazja tego lata, żeby się opalić jeżeli kto jeszcze tego nie zrobił, ostatnia okazja, żeby poszaleć na dmuchańcu w samym t-shircie a zarazem pierwsza w nowym roku szkolnym, żeby zademonstrować swoje artystyczne umiejętności.

W pięknej, nowej Szkole Podstawowej w Kamionkach odbył się Festyn organizowany przez Radę Rodziców. Impreza urządzona z rozmachem, przy licznym udziale rodziców ze społecznikowskim zacięciem musiała się udać. Wszystko było przemyślane i zaplanowane, liczne atrakcje oraz sprzyjająca pogoda przyciągnęły rzesze uczestników. Dobrze bawiły się dzieci i ich rodzice, zaś organizatorzy i zaproszeni goście nie wydawali się być przytłoczeni nawałem pracy i obowiązków, im też udzielił się nastrój dobrej zabawy.

Kamionki Festiwal 21

Wśród prezentujących się przed publicznością sportowców wielu specjalności, tancerek, zespołów muzycznych znaleźliśmy się także my, Szkoła T.Burton.

Jako pierwsza reprezentantka Szkoły T.Burton na scenie Festynu wystąpiła Kaja bohatersko przezwyciężająca wyjątkowo mocno dającą o sobie znać tego dnia tremę. "Shape of you" zostało wykonane uroczym, dziewczęcym głosem, z panowaniem nad formą i treścią, bez banalnej maniery właściwej niewykształconym dziewczętom próbującym swoich sił jako wokalistki.

Oskar, doświadczony wokalista, niegdyś członek posiadającego za sobą bogatą historię szkolnego zespołu X-go, zaprezentował solowe wykonanie "Should I stay or should I go". Pokazał rutynę godną starych wyg scenicznych wbiegając na scenę wprost z boiska piłkarskiego oraz ruch estradowy godny Micka Jaggera.

Kamionki Festiwal 27

Pierwszym zespołem szkolnym był Fly Away. Zespół wystąpił w nagle i nieoczekiwanie okrojonym składzie, z koniecznością natychmiastowej zmiany wyćwiczonej wcześniej aranżacji. Nieobecność gitarzysty spowodowała konieczność przejęcia przez drugą gitarzystkę zespołu całości ciężaru prowadzenia zarówno warstwy rytmicznej jak i solowej, z czym 10-letnia Julka poradziła sobie po prostu doskonale. Było jednak początkowe przerażenie tak dużą odpowiedzialną i pilne ćwiczenie z boku sceny. Dzięki wsparciu rodziców Julka opanowała tremę i zagrała śpiewająco. Bruno, perkusista, występujący na terenie swojej własnej szkoły przed koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy, także wydawał się spięty. To on jednak "pociągnął" wykonanie "Smells like teen spirits" silną i pewną bazą rytmiczną, bez której zespół z całą pewnością nie dałby rady zagrać tak energetycznie i zdecydowanie.

Kamionki Festiwal 10

Zespół "Black Dog" wystąpił także tuż po momencie personalnego zawirowania. Odeszła gitarzystka, zastąpił ją Jerzy lecz zrobił to zaledwie dwa dni przed koncertem! Odbyła się ledwie jedna próba ale cóż to dla muzyków tak doświadczonych jak Franek, Jerzy i Oskar. Wykonali "Radioactive" tak, jakby grali ze sobą od lat!

W finale występu Szkoły T.Burton na Festynie Szkolnym 2017 w Kamionkach Jerzy, akompaniując sobie na gitarze, zaśpiewał "Retrocukiernia" zespołu Ted Nemeth. Dobrze przygotowany, z dużą swobodą zaśpiewał jedyną polską piosenkę w programie występu Szkoły T.Burton. Sam ją wybrał i chwała mu za to, zdecydowanie zbyt rzadko polska młodzież wykonuje polskie piosenki. Obiecujemy przyłożyć się do promowania polskiej twórczości muzycznej wynajdując i podsuwając młodym artystom interesujące i kształcące dzieła polskich muzyków.

Tagged: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*