Festyn w Szkole Podstawowej nr 18

Festyn w Szkole Podstawowej nr 18 rozgrywał się na znacznej przestrzeni, a udział w nim uczniów naszej Szkoły przebiegał wielowątkowo - grali jednocześnie na dwóch scenach (!).

Festyn szkolny to wyzwanie niemałe bo "do ogarnięcia" jest rzeczy dużo a wszystkie - w jednym czasie. Nie dało się być jednocześnie na dużej i na małej scenie, a szkoda, na małej działy się rzeczy równie interesujące co na głównej.

Przed rozpoczęciem głównego koncertu miały tam miejsce próby przygotowująych się zespołów, rozgrzewali sie soliści. W trakcie głównego koncertu grał tam duet Marcin-Olek. Chłopcy widują się rzadko, było to miłe spotkanie i rodzaj jamu, grali razem utwory zespołu Metallica. Przez cały czas próbowali tam swoich sił młodzi zdolni wokaliści, perkusiści i gitarzyści korzystając z okazji udostępnienia do użytku pełnego zestawu szkolnych instrumentów i sprzętu nagłaśniającego.

Główny koncert przebiegł z pewnymi problemami, wystapił problem z nagłośnieniem oraz z nieobecnością jednego z zespołów. Nie odbyła się próba akustyczna przed rozpoczęciem imprezy, zawiódł odtwarzacz podkładów mp3 i nie mogli wykonać swoich piosenek wokaliści solowi przygotowani do tego, żeby śpiewac z podkładem.

Szczęśliwie uczniowie Szkoły T.Burton mają pewną nadwyżkę repertuaru, większość była przygotowana do tego, żeby wykonywac swoją muzykę bez wsparcia ze strony odtwarzacza mp3.

Program koncertu, przez konieczność dostosowania się do nieoczekiwanych warunków, został zmieniony ad hoc.

Instrumentaliści, Adaś i Roch zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte dopiero co. Obydwaj tym roku rozpoczęli naukę w Szkole T.Burton, a już zdecydowali się na publiczny występ! Adaś na fortepianie zagrał Pojedziemy Na Łów zaś Roch wykonał Unforgiven zespołu Metallica. Adaś dał dowód znakomitego opanowania instrumentu, nawet nie zerknął na klawiaturę pilnie śledząc przebieg zapisu nutowego nuty na pulpicie pianina. Roch, drugi z debiutantów, umiejetnie zapanował napięcie wewnętrznym zwiazanym z publicznym występem i zręcznie sobie poradził ze zmieniającymi się rytmami i licznymi przejściami utworu Metallica.

Martynka i Agatka, gitarzystka i ukulelistka, śpiewały akompaniując sobie samodzielnie na swoich instrumentach. Martynka wykonała Perfect, wielki przebój Eda Sheerana, zaś Agatka All of Me, piosenkę John Legenda.

Zespół Fly Away, z trzema wokalistami, dał możliwość zaprezentowania się każdemu z nich. Zagrali Nieboskłon Organka, Bródki i Rogackiego i Happy Farrella Williamsa. Czujny i zawsze gotów na współpracę z koleżankami i kolegami z zespołu, wyluzowany perkusista Bruno i gitarzystka Julka, w pierwszej piosence rockowa jak Jimmy Page a zaraz potem, w drugiej, posługująca się akordami septymowymi i nonowymi rodem z płyt Milesa Davies'a, stanowili świetny akompaniament dla duetu Zuzia-Wojtek oraz trzeciego wokalisty, pięcioletniego (!) Kuby.

Zamykał występ Szkoły T.Burton zespół X-Go wykonaniem wymagającego utworu A Kind Of Magic zespołu Queen oraz postpunkowego Twoje Oczy Lubia Mnie zespołu Strachy na Lachy. To weterani scen, mający za sobą liczne występy w klubach i na scenach plenerowych. Śpiewający perkusista Maciej, pełen energii gitarzysta Oskar oraz zręczny klawiszowiec Staś jak zwykle zrobili swoje tak jak należy, równo, precyzyjnie i z rockendrolowym wdziękiem.

Po koncercie na głównej scenie na scenie małej wystąpiła Małgosia. Udowodniła sens i skuteczność swojej edukacji wokalnej, pieknie zaśpiewała z podkładem odtwarzanym z naszego komputera i korzystając z naszego sprzetu nagaśniającego Spokój, piosenkę Natalii Nykiel.

Zuzia idąc tym samym tropem również chwyciła w rękę mikrofon i zaśpiewała na małej scenie festynu piosenkę przeznaczoną przez nią pierwotnie do wykonania na scenie głównej. Pięknie zaspiewała piosenkę Idealnie zespołu Sound'n'Grace.

Koncert inaugurował cykl koncertów pod nazwą Wiosenno-Letnia Trasa Koncertowa Szkoły T.Burton, zapraszamy na kolejne koncerty:

8 czerwca, po południu w Zespole Szkół nr 8, Jarochowskiego 62;

9 czerwca po południu na dużej imprezie dzielnicowej Wilda Dzieciom, ul. Dąbrówki;

16 czerwca przed południem w Szkole Podstawowej w Kamionkach;

16 czerwca po południu, tego samego dnia, na Festynie Junikowskim w parku na ul. Grunwaldzkiej 272;

23 czerwca po południu  na Festiwalu T.Burton w D.K. "Jędruś" na poznańskich Ratajach.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*