Festyn Wilda Dzieciom VI 2018

Impreza Wilda Dzieciom to miejsce doskonałej zabawy dla mieszkańców dzielnicy, a dla nas - okazja do zmierzenia się z wildecką publicznością. Już drugi raz zaproszono nas do udziału w tym wydarzeniu, znane nam otoczenie i grono organizatorów, z którymi nawiązaliśmy rok temu bardzo sympatyczne relacje były powodami, z których czuliśmy się na Wilda Dzieciom jak u siebie.

Poza zabawą, o którą dbali i do której nawoływali organizatorzy, impreza miała walor charytatywny. Pieniądze z licznych licytacji oraz ze sprzedaży własnoręcznie przyrządzanych smakołyków zasiliły budżet rzeznaczony na wsparcie potrzebujących małych mieszkańców dzielnicy.

W gronie występujących znaleźli się, jak zwykle, liczni wokaliści. Zespoły dziecięce i te tworzone przez nastolatki nie wystapiły tym razem, zdekompletowała je niezbyt szczęśliwa pora zbliżającego się końca roku szkolnego. Za to godnie zaprezentowały się dwa zespoły tworzone przez dorosłych uczniów Szkoły T.Burton, Can't Stop i Fire. Obydwa zaprezentowały w swoich setach po cztery utwory o różnorodnym charakterze. Grały, bo jakżeby inaczej, w finale imprezy, zasłużenie pełniąc rolę gwiazd wieczoru.

Zacznijmy jednak od początku.

Zespół No Name, gościnnie wystepujący zespół nastolatków z Lubonia, zainaugurował dwuipółgodzinny koncert. Zaczęło się, jak zwykle, trzęsieniem ziemi a potem - napięcie stale rosło. Kilka gwiazd naszej Szkoły wybierało się w tym samym dniu na wielką imprezę Dni Lubonia, jedna z nich znalazła chęć żeby wystąpić na Wilda Dzieciom, jej występ musiał znaleźć sie na samym początku Wilda Dzieciom. To była Nina, zaprezentowała tylko jedną piosenkę ale za to jak! Oto jedna z jej piosenek znaleziona w archiwum nagrań wideo Szkoły T.Burton:

Zosia i Agata to młode, ale dojrzałe artystki, prezentowały piosenki aktualnych gwiazd jak Ed Sheeran, Arctic Monkeys i Years&Years, ale Agatka sięgnęła dalej, wybrała klasykę, wykonała piosenkę Niny Simone, nieśmiertelne Feeling Good.

Przy okazji: zapraszam do obejrzenia jednego z bardziej udanych nagrań Agatki.

Małgosia debiutowała na wielkiej scenie, z powodzeniem. Przy mocnym wsparciu fanów i rodziny wykonała dwa przeboje polskich wokalistek. Lubię, kiedy uczniowie Szkoły T.Burton wykonują polskie piosenki, choć to dla nich spore wyzwanie. Śpiewanie w języku ojczystym stawia zupełnie inne wymagania przed wykonawcą niż w języku obcym.

Ania, wystąpiła z dwiema uczuciowymi balladami. Piosenka Celin Dion oraz Wilcza zamieć z gry Wiedźmin zademonstrowały jej poetycką naturę. Jesli nie znasz jeszcze Ani, to obejrzyj wideo zrealizowane przez nią w studiu Best Cover Live. Bardzo udane.

Basia, utalentowana dziewczynka, dopiero kilka miesięcy temu zaczęła naukę w naszej Szkole, ale już zdecydowała się zaprezentować swoje umiejętności. Śmiała decyzja, znakomity występ. Oby tak dalej, Basiu!

Martyna i Kuba to bardzo młodzi ludzie, 7 i 5 lat, lecz bardzo dojrzali artystycznie. Obydwoje mają za soba liczne występy, przywykli do entuzjastycznego przyjęcia przez publiczność. Bo trzeba powiedzieć, że aplauz jest zawsze, zarówno kiedy śpiewa Martynka jak i kiedy śpiewa Kubuś, niezwykle gorący. To bardzo utalentowani wokaliści, śpiewający dojrzale, w świadomy sposób wykorzystujący swoje ogromne możliwości.

Juliana to kolejna wokalistka która dołączyła do społeczności uczniów Szkoły T.Burton niedawno. Mając za sobą udział w konkursach i festiwalach zaprezentowała na scenie Wilda Dzieciom swoje doświadczenie i umiejętności, zdecydowanie warte dalszego rozwinięcia.

Zuzia śpiewa w zespole Fly Away lecz tym razem wystapiła solo w dwóch pogodnych i tanecznych piosenkach. To wesoła dziewczynka, lubiaca tańczyć urodzona frontwoman zespołu. Czekamy jej występu z Fly away!

Hubert zaśpiewał tę własnie piosenkę:

Filmik nagrany live w czasie występu w Meskalinie mówi chyba wszystko o tym wykonawcy, nic dodać nic ując.

Amelka ma bogaty repertuar, dała się namówić na wykonanie trzech piosenek. To był znakomity występ. Obejrzyj filmik ze studia Best Cover Live prezentujący jedną z nich.

Zakończyły trzyipółgodzinny występ uczniów Szkoły T.Burton zespoły złożone z dorosłych jej uczniów. Fire i Can't Stop reprezentują dobry poziom i dysponuja sporym repertuarem, zaprezentowały się znakomicie. W dużej mierze dzięki nim występ uczniów Szkoły T.Burton spodobał się publiczności i organizatorom Wilda Dzieciom tak bardzo, że spowodowało to zaproszenie ich na kolejny festyn, za rok. Nie dziwi mnie to, zasłużyli sobie na to w pełni swoją pracowitością i talentem.

Tagged: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*