Filia na Ratajach

We wrześniu 2016 rozpocznie pracę filia Szkoły T.Burton na Ratajach. Mieści się w Szkole Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej na os. Armii krajowej 100, w pobliżu Ronda Starołęka. Decyzję o uruchomieniu filii podjęliśmy chcąc umożliwić naukę muzyki w naszej Szkole mieszkańcom prawobrzeżnej części Poznania oraz miejscowości na wschód od jego granic (Kórnik, Borówiec, Gądki, Jaryszki).

Zakres specjalności będzie identyczny jak w Szkole T.Burton na ul. Węglowej, podobne będą godziny pracy (popołudniowe). I podobnie oczekujemy udziału w lekcjach dzieci i dorosłych. Tradycją naszej Szkoły jest udział małych dzieci (nawet bardzo małych uczestniczących w lekcjach o nazwie "Wprowadzenie do gry na fortepianie"), nastolatków i studentów ale także osób już pracujących. Ci ostatni stanowią 1/3 naszych uczniów!

IMG_51071

Poza płatnymi lekcjami prowadzić będziemy bezpłatne rodzaje aktywności jak prowadzenie szkolnych zespołów, lokalne i wyjazdowe koncerty (także zagraniczne) oraz sesje nagraniowe. Zapraszamy do uczestniczenia niezależnie od poziomu umiejętności. Staramy się tak zorganizować nasze działania aby każdy kto ma chęć mógł muzykować. Wyznajemy zasadę, że muzyka jest dla wszystkich, nie tylko dla absolwentów akademii czy laureatów wielkich konkursów.

koncert w berlinie 7

W minionym roku szkolnym uczestniczyliśmy w festiwalach, koncertach i wyjazdach zagranicznych

  1. T.Burton Open Stage
  2. Berliner Fruehlingsfest
  3. Fête de la Musique
  4. Happening Gitarowy
  5. Warsztaty na Kontener Art
  6. Wielkopolski Konkurs Muzyczny
  7. T.Burton Festiwal
  8. Rummelsburg Festival
  9. Frikolekcje na Przystanku Woodstock

Nasze uczennice i nasi uczniowie nagrali dwie płyty oraz kilkanaście teledysków.

Szkolny zespół BE HAPPY! w studio

Muzyka w naszej Szkole służy radości, zabawie, nawiązywaniu kontaktów i przyjaźni. Służy także odreagowaniu codziennych napięć i stresów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości i pewności siebie. Jest okazją do nauki przełamywania lęku przed publicznym występem.

I coś jeszcze co ma dla mnie osobiście ogromne znaczenie: już po kilku lekcjach zupełnie inaczej SŁUCHA SIĘ muzyki. Otwiera się zamknięte do tej pory okienko przez które dostrzega się niedostrzegane do tej pory przestrzenie i barwy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*