Frikolekcje na XIX Przystanku Woodstock 2013

Frikolekcje, czyli darmowe lekcje gry na gitarze akustycznej na Przystanku Woodstock odbyły się, jak zawsze, w namiocie umiejscowionym na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych. Była to już ósma edycja tego wydarzenia. W tym roku aż czterech wyśmienitych gitarzystów podzieliło się swoją wiedzą z tłumnie przybywającymi na zajęcia Woodstockowiczami.


Dominującą techniką gry był, jak co roku, fingerstyle, przez tajniki którego spragnionych wiedzy gitarzystów przeprowadzali.

- Robert Kordylewski

- Przemysław „Sledziuha” Śledź

- Tomasz Raniszewski

- Piotr Szumlas

Na kolejnych lekcjach doliczyliśmy się 360 uczniów, którzy mimo dużego zainteresowania lekcjami, jak to uczniowie, potrzebowali przerw. W przerwach tych działy się chyba najciekawsze rzeczy. Powstawały duże grupy uczniów wykonujące wspólnie piosenki, grali i śpiewali a wszystkiemu towarzyszył klimat świetnej zabawy. Co zdolniejszych uczestników wyławialiśmy z grupy prosząc o prezentacje ich talentów przed kamerą. Jeden z nich, Filip Wątorek, wykonał "Hurt" Crane'a i Al Jacobs'a, piosenkę starą i dobrze znaną, spopularyzowaną ostatnimi czasu przez znakomite wykonanie Johny’ego Casha:

Często jest tak, że w szkolnym zespole rolę basisty lub gitarzysty rytmicznego przejmuje ten spośród młodych muzyków, który najsłabiej radzi sobie z gitarą. Dwaj z naszych nauczycieli: Robert Kordylewski i Przemysław „Sledziuha” Śledź pokazali swoim uczniom jak to powinno tak naprawdę wyglądać:

Chyba najmilej wspominać wszyscy będą finalną część lekcji, którą prowadził Przemysław „Sledziuha” Śledź, kiedy to wszyscy uczniowie równocześnie grając i śpiewając wykonali utwór zmarłęgo niedawno Marka Jackowskiego pt. „Oprócz Błękitnego Nieba”. Na szczęście udało nam się to uchwycić okiem kamery i teraz macie szansę poczuć atmosferę tej chwili na własnej skórze:

Poniżej jeszcze parę ujęć z przerw między zajęciami:

A na zakończenie - parę fotografii. Zapraszamy na Frikolekcje za rok!

Tagged: , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*