Frikolekcje T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

Już po raz dziesiąty przeprowadziliśmy na Przystanku Woodstock Frikolekcje, darmowe lekcje gry na gitarze. W ciągu minionych lat przewinęło się przez namiot Frikolekcji T.Burton ponad 4 tysiące uczniów, nauczało grono pedagogiczne złożone z 12 autorytetów, uczyli: Antończyk, Kordylewski, Maliszewska, Marusik, Palma, Raniszewski, Restecki, Rychły, Sieniawski, Sledziuha, Spruch i Szumlas.

Frikolekcje T.Burton stały się nieodłączną częścią Akademii Sztuk Przepięknych Przystanku Woodstock. Specjalnie na nie ściągają wierni fani z kraju i zagranicy, z roku na rok przybywa nowych Frikouczniów.

Wykłady, ćwiczenia, nauka nowych utworów, zabawa z rytmem, wspólne ćwiczenia - to ciężka robota ale jakoś nikt, jak do tej pory, specjalnie się nie skarżył. Po Frikolekcjach już tradycyjnie - wspólne granie i śpiewanie oraz scena otwarta z możliwością rejestracji wykonań, otwarta naprawdę, dla absolutnie wszystkich chętnych, śpiewających i grających.

Kilka migawek z Frikolekcji T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

Frikolekcje przystanek woodstock 2015 1Uczennice i uczniowie Frikolekcji T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

Mentorami tegorocznych Frikolekcji byli:

Mateusz Rychły

Frikolekcje przystanek woodstock 2015 2Mateusz Rychły na Frikolekcjach T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

nauczyciel naszej Szkoły.

Michał Sieniawski

Frikolekcje przystanek woodstock 2015 3Michał Sieniawski na Frikolekcjach T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

również poznaniak, niezwykle energiczny i aktywny muzyk, bliski przyjaciel Szkoły od czasu jego udziału w I Festiwalu T.Burton.

Adam Palma

Frikolekcje przystanek woodstock 2015 4Adam Palma na Frikolekcjach T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

z Manchesteru. Jeden z tuzów gitary, nie tylko akustycznej.

Kasia Maliszewska

Frikolekcje przystanek woodstock 2015 5Kasia Maliszewska na Frikolekcjach T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

znana nie tylko jako muzyk ale także jako Pani Redaktor magazynu Gitarzysta.

 

Zajęcia były prowadzone w sposób różny, każdy z nauczycieli ma wszak inne doświadczenia muzyczne a także dlatego, że bardzo różne problemy wymagające rozwiązania zgłaszali im Frikouczniowie. Były zajęcia zespołowe, zindywidualizowane, wykłady i odpowiedzi na pytania a wśród tematów pojawiły się blues, gipsy jazz, skale, rytm (tzw. bicia), improwizacja i wiele wiele innych.

Przerwy Frikolekcji to czas prezentacji publicznych, wystąpić może każdy kto tylko ma na to ochotę. Oto jak zagrał i zaśpiewał jeden z przechodzących obok Woodstockowiczów:

Tomasz Trzeszczyński na Frikolekcjach T.Burton na Przystanku Woodstock 2015

Więcej muzycznych prezentacji naszych Frikouczniów znajdziesz na kanale YT firmaKISIELEWSKI.

Przeglądając filmiki z tegorocznymi nagraniami warto zwrócić uwagę na dwa fakty.

1. Początkujący artyści nie stroją gitar przed występami! Chwytają gitary i grają nie dbając o to, czy są nastrojeni. ZAWSZE, jeszcze zanim zaczniesz grać, nastrój gitarę! Doświadczeni wykonawcy na naszych Frikolekcjach robili to, niekiedy dostrajali swoje instrumenty także pomiędzy utworami. Bywając na koncertach też pewnie zauważyłaś, że wykonawcy ciągle stroją swoje instrumenty, często także w trakcie wykonywania utworu. Nigdy nie graj na gitarze nie nastrojonej przez siebie osobiście!

2. Nie "uciekaj" od mikrofonu! Owo "uciekanie" to częsty problem niezbyt pewnych siebie, początkujących wokalistów, mających ochotę, kiedy już znajdą się na scenie, z przerażenia zapaść się pod ziemię. Rozumiem twoje uczucia, nie jest łatwo zapanować nad swoimi emocjami, nawet najbardziej doświadczeni wykonawcy przeżywają to, co nazywamy tremą. Musisz, mimo wszystko, wziąć się w garść! Akustyk nie da rady ciebie nagłośnić, kiedy twoje usta będą w zbyt dużej odległości od mikrofonu, jego możliwości są ograniczone występowaniem sprzężeń przy zbyt dużym wzmocnieniu. Lepiej trzymaj usta w stałej, niezbyt dużej odległości od "sitka" dając szansę akustykowi na ewentualne ściszenie twojego głosu jeśli zaśpiewasz zbyt głośno. Śmiało, nie lękaj się!

Więcej na temat Frikolekcji na Przystanku Woodstock 2015 przeczytasz w pełnej relacji z tego wydarzenia na stronie www.kisielewski.com.pl.

Tagged: ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*