Gitara basowa to wymagający instrument. I niezwykle potrzebny. Bas daje rytm.

Właśnie odwiedził nas kolega, doświadczony muzyk specjalizujący się w grze na gitarze basowej i powiedział: "Na gitarze to każdy może sobie pograć a na basie - to już trzeba mieć specjalne predyspozycje. Potrzebne jest wyjątkowo dobre poczucie rytmu. Nie każdy daje sobie z tym radę. O dobrych basistów jest stosunkowo trudno dlatego bez trudu mogą znaleźć pracę, są bardziej poszukiwani niż gitarzyści".

A teraz coś dla pasjonatów gitary basowej i tych dopiero rozważających przystąpienie do nauki gry na tym instrumencie. Obejrzyjcie film na którym Steve Bailey i Victor Wooten prezentują kilka swoich kompozycji na dwa basy. Między utworami demonstrują techniki dzięki którym osiągnęli swoje niezwykłe brzmienia i współbrzmienia.

A teraz, "w nagrodę" za cierpliwe przebrnięcie przez trudy tej mistrzowskiej lekcji wspaniały koncert trzech wirtuozów gitary basowej. Przed wami trzech geniuszy: ponownie Victor Wooten a z nim Stanley Clarke (grający także na klarnecie basowym) i Marcus Miller (grający także a może raczej: przede wszystkim na kontrabasie, pierwowzorze gitary basowej).

Uff... mocna rzecz. Czy taka prezentacja możliwości gitary basowej jest zachętą do rozpoczęcia nauki gry na tym instrumencie?

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*