Uczniowie Szkoły T.Burton nie muszą nosić na zajęcia swoich gitar. Czeka na nich spory zestaw różnych instrumentów: gitary akustyczne, gitara dwunastostrunowa, gitary klasyczne a w tym połóweczka i gitara 3/4, jest gitara elektryczna - znajdzie się coś dla każdego i każdy może spróbować swoich sił na różnych odmianach i wersjach gitary.

Gitary akustyczne T.Burton

Sporym zainteresowaniem cieszy się gitara dwunastostrunowa. Pociąga uczennice i uczniów jej niezwykłe brzmienie.

Gitara dwunastostrunowa powstała na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem dla którego zbudowano taki instrument był pewien istotny niedostatek gitar owych czasów - niedostateczna głośność kiedy używano ich jako instrumentów w zespołach. Nie było wtedy jeszcze nagłośnienia elektrycznego. Aby zwiększyć głośność gitary wymyślono kilka rozwiązań: opierano mostek o skórzaną, naciągniętą membranę (banjo), opierano mostek o specjalnej konstrukcji rezonator (gitara rezofoniczna) lub podwajano liczbę strun (gitara dwunastostrunowa).

Każde z tych rozwiązań jest żywe po dziś dzień choć nie istnieje już powód dla którego je zastosowano. Banjo, gitara rezofoniczna i gitara dwunastostrunowa nadal znajdują zastosowanie we współczesnej muzyce z powodu ich specyficznego brzmienia, radykalnie odmiennego od brzmienia typowej gitary sześciostrunowej.

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*