Gramy Dla Alexa! XI 2019

Zespoły i soliści Szkoły Muzycznej T.Burton zagrali dla Alexa!

23.11.2019 r. o godzinie 12.00 w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się koncert charytatywny dla Alexa. Zagrali w nim uczniowie Szkoły Muzycznej T.Burton z Poznania.

Przy zapachu smacznego, domowego ciasta i odrobinie ekscytacji związanej z loterią fantową, wspierali zbiórkę pieniędzy na leczenia Alexa w Stanach Zjednoczonych.

Alex przyszedł na świat w czerwcu 2019 roku i przez trzy tygodnie wydawał się być zdrowym chłopcem. Nagle jednak zaczął słabnąć i kiedy miał pięć tygodni, zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA I), czyli najbardziej agresywną postać tej choroby. Jeszcze niedawno dla dzieci takich jak Alex nie było żadnej nadziei i większość z nich nie miała szansy dożyć drugich urodzin. Jednak od maja 2019 roku na terenie Stanów Zjednoczonych dostępne jest leczenie. Aby żyć Alex potrzebuje łącznie ponad 9 milionów złotych na terapię genową Zolgensma w USA.

W czasie koncertu udało się zebrać 2200 złotych. Pieniądze zostały pozyskane w loterii i ze sprzedaży kubków pamiatkowych, ciast i innych słodkości. Przeważającą część publiczności stanowili bliscy i fani muzyków Szkoły T.Burton, oni też w sporej części zasilili skarbonkę Alexa. Koncert przyczynił się także do wypromowania wśród obecnych i ich znajomych licytacji online, największego źródła wpłat na konto Alexa.

Wystąpiły zespoły Luksus, Heaven Under, The Panders oraz zespół towarzyszący Stelli, nastoletniej wokalistce. Zaśpiewali także solo Adam i Magda. Wszyscy razem byli autorami ponad godzinnego show, dynamicznego i obfitującego w zaskakujące publiczność zmiany stylu i tempa. Przede wszystkim zwrócił jednak uwagę publiczności talent i przygotowanie młodych wykonawców.

Dali się poznać z jak najlepszej strony. Zarówno jeśli chodzi o zaprezentowaną muzykę i przygotowanie do publicznych wystepów jak i w oddaniu dla sprawy zbiórki dla Alexa.

Życząc Alexowi zdrowia zapraszam do obejrzenia krótkich migawek filmowych oraz zdjęć autorstwa jednej z wolontariuszek wydarzenia Pani Agnieszki Wojt-Kaczmarek. Dziękujemy Pani Agnieszko!

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*