Happening gitarowy

Rynek poznańskiego Starego Miasta już od samego rana przemierzały osoby z gitarami w pokrowcach i futerałach. Zmierzały w stronę namiotu służącego jako recepcja Happeningu Gitarowego gdzie już od 9:00 trwała rejestracja uczestników tego niezwykłego wydarzenia.


Przygotowywaliśmy się do niego już od sierpnia. Zaczęliśmy od promocji wydarzenia na Frikolekcjach Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą a bezpośrednio przed Happeningiem zorganizowaliśmy miesięczny cykl czwartkowych szkółek gitarowych w Kontener Art.

W dniu wydarzenia przytaszczyliśmy na Stary Rynek kilkanaście gitar mogących posłużyć osobom, które przypadkiem znalazły się w naszym pięknym mieście bez swoich instrumentów a chciałyby uczestniczyć w Happeningu. W trakcie imprezy pomagaliśmy osobom nie do końca dobrze przygotowanym do przebrnięcia przez "zawiłości" zapisu przygotowanego przez Akademię Gitary.

W naszej opinii nie było w tym zapisie nic trudnego, był znakomicie przygotowany. Podobne dobrze był opracowany i nagrany filmowy tutorial dostępny na stronie Akademii. Z jakimi zatem problemami spotkały się osoby proszące nas o pomoc?

Tak się złożyło, że udzieliliśmy wsparcia kilku młodym osobom będącym na początku swojej drogi przez świat muzyki gitarowej. Osoby te były pod opieką nauczycieli ze szkoły innej niż nasza a pomijających naukę akordów i ich nazewnictwa. Po roku nauki ci młodzi ludzie, dość zręcznie radzący sobie z instrumentem, nie potrafili odczytać symboli akordów z których składa się akompaniament do Sultans of Swing! Staraliśmy się im pomóc i - udało się! Pokazaliśmy im, jak chwytać akordy do Sultans of Swing. Po półgodzinnych ćwiczeniach, o 11:00, kiedy niemal 300 osobowa gitarowa orkiestra zagrała po raz pierwszy, nasi "uczniowie" zasiedli w niej jako pełnoprawni członkowie.

Orkiestra gitarowa zagrała Sultans of Swing trzykrotnie. Podziwu godna była perfekcja z jaką zakończyła ostanie wykonanie dokładnie o 12:00, w momencie kiedy na wieży ratusza pojawiły się koziołki, symbol naszego miasta i obiekt żywego zainteresowania turystów z całego świata i poznańskiej dzieciarni.

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*