Inauguracja filii na Ratajach

To była naprawdę duża impreza. Działaliśmy na trzech scenach. Dwie z nich prowadziliśmy samodzielnie, scenę główną organizowała Szkoła Podstawowa nr 18 z os. Armii Krajowej 100 na poznańskich Ratajach. Inaugurację filii na Ratajach połączyliśmy z udziałem w szkolnym festynie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej i to był bardzo dobry pomysł. Skorzystali uczestnicy festynu szkolnego mając do dyspozycji ofertę wydarzeń wzbogaconą o działania muzyczne, skorzystali uczniowie Szkoły T.Burton mogąc wziąć udział w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową.

Na scenie głównej wystąpiły dwa zespoły Szkoły T.Burton. Sextet skrzypcowy, chluba naszej Szkoły, prowadzony przez Panią Olgę Hałę zagrał pod jej dyrekcją Góralskie Konie Pawła Wójtowicza. Znakomity skrzypek z Krakowa nie mógł dłużej znieść bariery nudy i monotonii towarzyszącej ćwiczeniom dla młodych skrzypków. Skomponował kilkanaście utworów dbając o to, żeby był w nich obecny walor estetyczny. Zadbał także o liczne atrakcje brzmieniowe, typowe dla technik skrzypcowych ale także tupanie czy śpiewanie.

Sextet skrzypcowy potraktował swój występ oraz poprzedzającą go próbę jako przygotowanie do udziału w czerwcowym T.Burton Open Stage. Co ciekawe próba miała charakter otwarty, odbywała się na placyku przed miejscem gdzie jest zlokalizowana nowa filia Szkoły T.Burton na Ratajach. Była dla uczestników festynu rzadko spotykaną atrakcją.

Zespół X-Go zagrał na głównej scenie trzy piosenki: Poza logiką, Raz po raz i Eye of the tiger. Dla X-Go występ na festynie był przysłowiową bułką z masłem. Zespół szykuje się do występu na Fête de la Musique w Berlinie i ćwiczył ostatnio intensywnie. Przed występem odbył próbę, również otwartą, a po koncercie uczestniczył w jammowaniu.

Bo po koncercie na scenie głównej miał miejsce prawdziwy jam! Udział wzięli zespół X-Go oraz obecni na wydarzeniu inni muzycy, uczniowie Szkoły T.Burton. Dołączali uczestnicy festynu, zarówno dzieci jak i dorośli. Próbowali grać wspólnie znane sobie piosenki ale także pokusili się o stworzenie zupełnie nowych kompozycji. Don't worry be happy, Pozytywkę i Leń zaśpiewała Laura, już bez wokalu, no cóż, nie znalazł się nikt równie odważny jak ona, powstały ad hoc zespół zagrał Everybody needs somebody to love oraz zmierzył się z funkowym Brick house. Rita, gitarzystka Szkoły T.Burton grała tu pierwsze skrzypce. La bamba, zagrana z inspiracji wujka jednej z uczennic Szkoły Podstawowej, z tempem przyspieszanym do granic wytrzymałości fizycznej Franciszka, perkusisty zepołu Be Happy! była jedną z bardziej udanych kreacji.

Jedną z największych atrakcji naszego udziału w festynie był wystawiony do użytku powszechnego zestaw perkusyjny. Dawał na nim pierwsze, kilkuminutowe lekcje Pan Paweł Michałowski, nauczyciel gry na perkusji Szkoły T.Burton. To on będzie prowadził zajęcia z gry na perkusji w filii Szkoły T.Burton Rataje. Na perkusji grały nie tylko dzieci. Wielu dorosłych, w tym także nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 18, skorzystało z okazji żeby spróbować zagrać swój pierwszy w życiu rytm na prawdziwym, zawodowym zestawie perkusyjnym. Kolejka do zestawu perkusyjnego zawsze i cały czas była spora a Pan Paweł wśród testujących swoje możliwości dostrzegł wiele talentów. No i fajnie!

Festyn szkolny w Szkole Podstawowej nr 18 na poznańskich Ratajach gdzie uruchomiliśmy filię Szkoły T.Burton Rataje.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*