Koncert charytatywny 22 lipca

"Razem Wygrajmy Życie Dla Michała", pod takim hasłem zebrali się ludzie dobrej woli 22 lipca na Głuszynie.

Michał choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) i z ogromną determinacją walczy z tą chorobą. Pragnie być pierwszą osobą, która da jej radę, ale leczenie jest bardzo kosztowne więc cenna jest każda inicjatywa mająca na celu pozyskanie funduszy.

Terenem boiska przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym zawładnęła agencja Audiomasters, organizator wydarzenia mającego na celu zebranie środków na leczenie Michała Łuczaka. Stanęła na nim wielka scena, wokół boiska rozlokowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wśród stoisk rozmieszczono skarbonki, dzielne panie sprzedawały ciasta własnego wypieku, starano się zgromadzić jak najwięcej pieniędzy aby wspomóc Michała w jego walce z chorobą.

Idea była głęboko sensowna, pogoda dopisała, piękna okolica była jak  najbardziej odpowiednim tłem dla działań artystów i wolontariuszy. Zgromadzono sporą sumę pieniędzy, po raz kolejny pokazała swoją moc siła międzyludzkiej solidarności.

Dla przyciągnięcia ludzi zaplanowano atrakcyjny program muzyczny, zaproszono do udziału wybitnych poznańskich muzyków, wśród nich znaleźli się Witek Łukaszewski, Wojtek Hoffman oraz Robert Kordylewski. Zaproszono także naszą Szkołę, której muzycy otwierali koncert festynu. Mimo wakacji nie sprzyjających obecności w mieście udało się zgromadzić niemałą grupkę wykonawców.

Zagrały zespoły Can't stop, No name oraz występujący jedynie w duecie (z towarzyszeniem sesyjnego basisty) Fly away, wystąpili także śpiewający soliści, Przemek i akompaniująca sobie na ukulele Klara. Przedział wieku uczniów Szkoły - od 7 do 60 - był zaskakujący zarówno dla publiczności jak i dla organizatorów, zapewnił jednak różnorodność stylistyczną i energetyczną prezentowanej muzyki.

Zapraszam do obejrzenia galerii fotografii relacjonujących naszą obecność i sympatyczny nastrój festynu "Razem Wygrajmy Życie Dla Michała".

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*