Koncert w Klubie Raszyn

Kilkunastu wyróżniających się wykonawców, uczniów naszej Szkoły, zostało zaproszonych do wystąpienia w Klubie Raszyn.

W sobotni wieczór pojawili się tam wokaliści oraz szkolne zespoły. Tym razem zespoły były cztery, wśród nich Fly Away (Emily śpiew, Bruno perkusja, Karol i Olek na gitarach), oraz Black Dog (Oskar śpiew, Oskar gitara i Franciszek perkusja), dwa pełne energii, ściśle rockowe bandy. Zespoły wystąpiły z minirecitalami prezentując po dwie piosenki. Dziewczęta i chłopcy nie tylko fajnie grali ale także dali dowód swobody w zachowaniu na scenie, nie zmroziło ich ani światło reflektorów ani licznie zebrana publiczność.

Interesującą i spektakularną propozycją muzyczną okazała się kolejna wersja personalna zespołu X-Go, tym razem w postaci duetu złożonego ze śpiewającego perkusisty (!) Maćka i młodego lecz nad wyraz sprawnego pianisty Stasia.

Koncert uczniów szkoły raszyn 1

Don't Stop (Sonia śpiew, Paweł perkusja, Oskar gitara, gościnnie Staś na keyboardzie) działający od trzech tygodni zespół złożony z dorosłych uczniów Szkoły T.Burton, to pierwsza taka inicjatywa w naszej Szkole. Uczy się u nas dużo osób dorosłych (to prawie połowa uczniów naszej Szkoły!), niezbyt jednak chętnych do występów lub jakichkolwiek działań pozalekcyjnych. Utrudniają im takie działania obciążenia obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Tym większy szacunek dla Don't Stop. Muszę tu dodać, że jest to zespół o sporym potencjale którego dalszy rozwój warto pilnie śledzić.

Zdominowali jednak koncert wokaliści występujący solo. Nadia, artystka śpiewająca z zacięciem aktorskim, wykonała dwie piosenki, W szkole tańca i Być kobietą. Śpiewając W szkole tańca posłużyła się rekwizytem, zaskoczyła publiczność wyciągając zza pleców pluszowego kotka-pacynkę kiedy słowa piosenki wspomniały o kotku. Ciekawe, czyj to był pomysł... Zosia zaśpiewała Tabliczka muzyczka, to było bardzo ładne wykonanie, szkoda, że tak rzadko słyszymy Zosię śpiewającą na naszych koncertach. Mateusz wystąpił z bardzo trudną piosenką, Sugar zespołu Maroon 5 (spróbuj ją zaśpiewać! trzeba mieć niezłą skalę żeby sobie z tym poradzić), ale poradził sobie z nią doskonale. Nie bez trudu, wiem, jak długo i intensywnie nad nią pracował.

Koncert uczniów szkoły raszyn 14

Agata pojawiła się u nas w Szkole niedawno lecz śpiewając Give me love pokazała się publiczności z jak najlepszej strony. Martyna, choć jeszcze maleńka, porwała publiczność wykonując dwie piosenki: Laleczka z saskiej porcelany i Piosenka drewnianych lalek. Wiktoria, ta jest z nami chyba najkrócej, śpiewając Świat to muzyka wykazała, że doskonale pasuje do grona swoich nowych koleżanek.

Każda z trzech nowo pozyskanych uczennic dała na naszym koncercie dowód swojego talentu. Warto nad nim pracować, mocno trzymam kciuki za ich dalszy rozwój.

"Weteranki" naszej Szkoły popisały się prezentując wykonania na wysokim poziomie. Amelka, Natalia i Aga były, jak zwykle, przygotowane bez zarzutu a swoje piosenki wykonały demonstrując  swój talent wokalny i muzykalność.

Wśród nich znalazło się miejsce na gościa specjalnego, wystąpiła Ola z Klubu Raszyn prezentując dwa wykonania piosenek musicalowych. Ubarwiła je elementami gry aktorskiej, widać było, że trafiła swoją sztuką do serc publiczności zgromadzonej w Klubie Raszyn.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*