Konkurs Pianistyczny 2016

Organizowany przez Dom Kultury Jędruś Konkurs Pianistyczny dla dzieci i młodzieży wszedł do kalendarza imprez na których Szkoła T.Burton musi być obecna. Gromadząc prawdziwych pasjonatów fortepianu lecz nie będących uczniami zawodowych szkół muzycznych, jest dla nich okazją do porównania poziomu swoich umiejętności, zapoznania się z odkryciami repertuarowymi koleżanek i kolegów oraz powrotu z konkursu do domu z cennym trofeum.

Cieszymy się, że już drugi raz wzięliśmy w nim udział. O ile w minionym roku przecierając szlak wzięło w nim udział czworo uczniów naszej Szkoły to w tym już siedmioro zdecydowało się zmierzyć z trudnościami przygotowań i napięciem towarzyszącym udziałowi w konkursowych zmaganiach.

Konkurs pianistyczny 2016W pierwszej części konkursu, dla muzyków do lat 10, Maksymilian zagrał kolędę Lulajże Jezuniu i pieśń My Pierwsza Brygada, Szymon Poranek Griega i melodię z filmu Gra o tron, Staś Za górami za lasami i 1st inversion boogie Bastiena, Nelly Kołysankę Brahmsa i Marsz weselny Mendelsohna, Mateusz Piosenka francuską i Hiszpańską gitarę Bastiena a Milena Marry had a little lamb oraz Odę do radości.

W drugiej części, do lat 13, jako jedyna z naszej Szkoły wystąpiła Emily prezentując swoje umiejętności w Menuecie G-dur Bacha oraz tradycyjnej melodii angielskiej Greensleeve.

Wszyscy musieli przygotować dwa utwory i zagrać je z pamięci co już było nie lada wyzwaniem. Piękny, wielki fortepian, jakiego, niestety, nie mamy w Szkole, trochę onieśmielał nie mówiąc już o licznie zebranej publiczności.

Nasi uczniowie, wspierani obecnością swojej nauczycielki Pani Aleksandry, poradzili sobie doskonale z naturalnym w takich okolicznościach stresem i zaprezentowali się na tle pozostałych uczestników Konkursu całkiem nieźle. Wrócili wszyscy do domów z dyplomami uczestnictwa i kolejnym doświadczeniem publicznego występu bezcennym dla każdego rozwijającego się muzyka.

Konkurs pianistyczny 2016Obejrzyj krótką filmową relację z tego wydarzenia i nie zapomnij za rok, w grudniu, wybrać się do Domu Kultury Jędruś na kolejną edycję Konkursu Pianistycznego. Naprawdę warto zobaczyć i posłuchać młodych zdolnych pianistów, warto też kibicować uczniom naszej Szkoły.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*