Mocna Grupa Bębniarska to nazwa projektu, który nie jest tylko spotkaniami bębniarzy prowadzonymi dla krótkotrwałego oderwania się od codzienności. Uczestnicy pracowicie przygotowują program, który mają w planie prezentować na publicznych wydarzeniach!

Łukasz Jasiak jest twórcą Grupy i jej liderem. Prowadzi zajęcia ucząc od podstaw techniki bębniarskiej, zapisu rytmów oraz gry zespołowej. Materialem do pracy zespołowej są jego własne kompozycje, aranżowane także przez niego. Jak to zazwyczaj bywa w trakcie wspólnego grania wiele pomysłów powstaje ad hoc jako wynik wzajemnej inspiracji prowadzącego i członków grupy.

Zdarza się, że osoby dołączające do Mocnej Grupy Bębniarskiej nie mają jeszcze swoich bębnów. Mamy przygotowaną sporą kolekcję bębnów pozwalającą na rozpoczęcie uczestniczenia w zajęciach oraz zapoznanie się z ich brzmieniem i możliwościami. To pomaga przy dokonywaniu wyboru bębna podczas dokonywania zakupu swojego własnego instrumentu.

Niżej kilka fotografii z wczorajszego spotkania Grupy. Dwaj malcy widoczni na fotografiach nie wydają się być zbytnio zainteresowani robieniem notatek. Zapewniam was, że to nie dlatego, że nie nadążają za prowadzącym zajęcia. To są dwaj zdolni perkusiści, doświadczeni w grze na zestawie perkusyjnym. Dla nich opanowanie rytmów, które innym mogą sprawiać trudności to mały pikuś, nie potrzebują do tego zerkania co chwila w zapis rytmu. Relaksują się więc robieniem samolocików z papieru, w sumie - fajne zajęcie, czyż nie?

Zapraszamy osoby mające ochotę pobawić się rytmem, poznać uderzenia bębniarskie a także - last but not least - zostać członkiem bębniarskiej społeczności. Mocna Grupa Bębniarska jest nastawiona na zaangażowanie w ten rodzaj muzykowania osób początkujących lub nie mających do tej pory w ogóle do czynienia z bębnami.

Dołącz do nas!

Tagged: ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*