Prosto z targów Kusik Messe we Frankfurcie przyjechała do nas piękna gitara elektryczna z przetwornikami SSS (trzy pickupy z pojedynczą cewką magnetyczną) i z mostkiem z wibrato. Gitara w kolorze Sonic Blue wylądowała w naszym Dziale Technicznym na przegląd i regulację.

nauka_1

To wierna kopia tradycyjnej konstrukcji Leo Fendera z roku 1954 cechującej się prostotą, łatwej w produkcji a dzięki temu - pozwalającej na budowę taniego, powszechnie dostępnego instrumentu. Gryf wykonywany zazwyczaj z klonu jest przykręcony do deski z litego drewna, z lipy, olchy lub jesionu czterema śrubami. Taka konstrukcja nosi nazwę "bolt on", jest znacznym ułatwieniem technologicznym, umożliwia także łatwą wymianę gryfu. Po wyregulowaniu menzury, wysokości strun nad gryfem zwanej akcją strun i łuku szyjki gitara jest już wśród swoich sióstr i braci w szkolnej sali gitarowej.

nauka2

Jej modny, jasnobłękitny kolor bardzo podoba się nie tylko naszym uczennicom-gimnazjalistkom ale także zarówno młodym jak i bardziej dojrzałym uczniom klasy gitary. Jest po temu powód: na takiej właśnie gitarze grał John Lennon, gra na niej Eric Clapton.

nauka3

Mało która z uczennic i mało który z uczących się grać na gitarze może się powstrzymać, żeby nie wziąć w ręce tej ślicznotki a przede wszystkim - nie zakosztować używania wibrato. Już wkrótce zobaczycie ją w akcji na scenie poznańskiego klubu Alligator na Starym Rynku 86. 12 kwietnia na T.Burton Open Stage skorzystają z tego pięknego instrumentu uczniowie klasy gitary naszej szkoły. A na razie - pracowicie ćwiczą przygotowując się do występu na tej prestiżowej poznańskiej scenie.

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*