To jasne, że żeby zacząć uczyć się grać na saksofonie nie wystarczy nauczyć się treści zawartych w podręczniku lub obejrzeć, choćby z największą uwagą lekcji nagranych na video. Tak jak każdy instrument saksofon wymaga zżycia się z nim, wykonania dziesiątek i setek ćwiczeń, które uczynią z tego pięknie wygladającego lecz nieprzyjaznego kawałka metalu niemal część twojego ciała. Tylko wtedy podołasz temu, żeby z saksofonu wydobywały się dźwięki będące emanacją twojej osobowości, twojej duszy.

Nie da się nauczyć grać na saksofonie bez saksofonu. I tu pojawia się problem jakże przyziemny: finansowy. Saksofon to instrument kosztujący, w najtańszej lecz umożliwiającej przebrnięcie przez pierwsze lata nauki wersji przynajmniej 1000 zł. Szkoda wydać takie pieniądze nie mając pewności, czy aby na pewno podołasz właśnie podjętemu wyzwaniu dorównania Coltrane'owi, Coleman'owi czy McCoy Tyner'owi.

Mamy pomysł na rozwiązanie tego problemu: pomagamy w wynajęciu saksofonu! Rozproszyć to może twoje obawy przed podjęciem nauki gry na saksofonie, zawsze możesz spróbować a jeśli stwierdzisz, że to nie jest akurat to co tygrysy lubią najbardziej - bezboleśnie zrezygnować.

saks1

Saksofon wynajęty z Pracowni Henryka Łukaszewskiego, znakomitego i cenionego fachowca, bez wątpienia będzie doskonale nadawał się do nauki gry. Nie trzeba będzie z im walczyć, żeby wydobyć wszystkie tony, nie będzie wymagał remontu tak jak to może się zdarzyć z saksofonem zakupionym za nieduże pieniądze jako używany.

Najlepszym z możliwych wyjść jest zakup nowego, markowego instrumentu poleconego przez nauczyciela. Jeśli jednak nie masz stuprocentowej pewności co do swojego przekonania do podjęcia długiej, systematycznej nauki gry na saksofonie nasze rozwiązanie może umożliwić tobie choćby podjęcie próby gry na saksofonie.

Tak na marginiesie: nawet kilka lekcji pozwala na otwarcie na muzykę graną na tym instrumencie. Po nich radykalnie zmieni się twój sposób odbioru muzyki granej na saksofonie. To właśnie lekcje gry na saksofonie zmienią go, twoja świadomość muzyczna ulegnie przeobrażeniu. W ten sposób nadasz swemu życiu zupełnie nową wartość!

Chcąc podjąć naukę gry na saksofonie nie unikniesz zakupu kilku niezbędnych akcesoriów.

  • Ustnik - nie kupuj najtańszego jaki wpadnie tobie w ręce. Nie musisz też kupować kosztownego, profesjonalnego. Wystarczający będzie wykonany z plastiku lecz - markowy.
  • Ligatura - to taki pierścień ze śrubkami / pokrętkami przytrzymujący stroik na ustniku. Metalowy jest wystarczający, skórzane, używane przez niektórych muzyków są o wiele droższe.
  • Stroiki - one są dość nietrwałe więc musisz liczyć się z koniecznością częstej wymiany, kup od razu kilka. Jako osoba początkująca zacznij od takich między 1,5 i 2,5, nie za twardych i nie za miękkich.
  • Pasek - służy do zawieszenia saksofonu na szyi.
  • Ściereczka - do pielęgnowania instrumentu a przede wzystkim do usuwania wilgoci pozostałej po każdym użyciu.

Miłych lekcji gry na saksofonie!

Zobacz jak gra nasz nauczyciel gry na saksofonie. Kacper Krupa wraz z Filipem Postaremczakiem, naszym nauczycielem gry na kontrabasie i gitarze basowej prezentuje swoje umiejętności w Misty Errola Garnera.

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*