O nas

Uczymy muzyki

Nie przeprowadzamy wstępnej selekcji uczniów, dbamy o rozwój muzyczny każdego kto tego pragnie. Z cała surowością za to dobieramy personel. Najistotniejszym kryterium doboru nauczycieli w naszej Szkole jest umiejętność nawiązywania kontaktu i otwarcie na drugiego człowieka.

Bezboleśnie przeprowadzamy przez trudne początki, pokazujemy do czego warto zmierzać. Wsłuchamy się w to, co w czyjej duszy gra i dostosujemy program lekcji do indywidualnych potrzeb i marzeń.

Uczymy teorii muzyki i zapoznajemy z dokonaniami wybitnych twórców, ale także zachęcamy do improwizacji i komponowania własnych utworów.

Z radością witamy wśród naszych uczniów osoby zupełnie dojrzałe, czujące, że muzyka podwyższy jakość ich życia. Z pasji i powołania wprowadzamy w świat muzyki osoby całkiem maleńkie, te, którym rodzice pragną podarować możliwość istnienia w nowym dla nich wymiarze.

Dołącz do nas

Wybierz spośród naszych nauczycieli odpowiadającego tobie pod względem stylu. Jeśli czujesz, że już nadszedł na to czas weź udział w lekcjach mistrzowskich.

Jeśli zechcesz – zagrasz w zespole, wystąpisz na scenie, nagrasz swój utwór w profesjonalnym studiu.

Wiemy, że uczysz się albo ciężko pracujesz, może masz na głowie rodzinę. Zasługujesz na to, żeby znaleźć czas dla Siebie, dla Swojej Muzyki! Dołącz do nas. Śpiewaj! Graj!

Uczymy muzyki od 2012 roku!

Zajrzyj choć na chwilę do tego miejsca o wieloletniej tradycji, specyficznym klimacie, wypełnionego pamiątkami i oddanymi muzyce ludźmi.

Spotkaj się z doświadczonym nauczycielem którego celem jest poprowadzić cię do spełnienia twoich muzycznych marzeń. Weź udział w bezpłatnej lekcji próbnej!

Jeśli noszenie instrumentu jest dla ciebie zbyt uciążliwe możesz korzystać w trakcie lekcji z jednego z naszych – bez dodatkowej opłaty.

wypożycz gitarę

Ważny wskaźnik kultury osobistej

W większości szkół ogólnych nauka muzyki traktowana jest po macoszemu. Uczniowie nie poznają zasad zapisu rytmu, melodii oraz podstawowych określeń wykorzystywanych w muzyce, uczniowie kończą szkoły podstawowe jako muzyczni analfabeci. Naukę muzyki w szkołach ogólnych traktuje się jak piąte koło u wozu - ponad 50% nauczycieli tych szkół nie ma żadnego przygotowania, godzinami przedmiotu „muzyka” uzupełniają swój etat w szkole.

A przecież wykształcenie muzyczne jest składnikiem wykształcenia ogólnego będącym ważnym wskaźnikiem kultury osobistej. Nauka muzyki kształci także cechy osobowości pożądane przez pracodawców. Uczmy się muzyki!

Kochamy muzykę

Kochamy muzykę. Muzyka to piękno, to możliwość pozytywnie nacechowanego kontaktu wolnego od konfliktów, napięć i stresów. To język ponadnarodowy, przekraczający bariery społeczne i kulturowe.

Lubimy jej słuchać, ale już nie grać czy śpiewać. Słabiutko nam wychodzi wspólne śpiewanie w kościołach, na rodzinnych czy państwowych uroczystościach, do rzadkości należy wspólne, rodzinne muzykowanie.

Dlaczego nie muzykujemy?


Brak do tego okazji, zarówno w rodzinach, kręgu przyjaciół jak i w szkołach. Jeśli jest potrzeba użycia muzycznego tła czy cytatu muzyka żywa jest jakże często zastępowana mechaniczną. Brak okazji zaś pociąga za sobą zanikanie potrzeby muzykowania.

Nie jesteśmy pozbawieni muzycznego słuchu!

Niemal wszyscy jesteśmy jednakowo zdolni, ledwie kilka procent ludzkiej populacji ma fizjologiczne niedostatki uniemożliwiające czyste śpiewanie czy powtórzenie usłyszanego rytmu. Dlaczego zatem jedni z nas są muzykalni a inni mówią o sobie „słoń mi na ucho nadepnął”?

Nasze talenty mają swoje źródło w przebywaniu w sprzyjającym otoczeniu. Przykłady przechodzącej z pokolenia na pokolenie muzykalności członków społeczności Romów, talentu rytmicznego czarnoskórych mieszkańców Afryki czy pięknie śpiewających w cerkwiach wyznawców prawosławia są tego dobitnym dowodem. Te znane z muzykalności nacje nie różnią się od nas genetycznie w istotny sposób. Kluczowy dla naszej muzykalności jest początkowy okres życia kiedy to najbliższa rodzina – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie - tworzy środowisko które zaszczepia i rozwija podstawy muzycznych umiejętności.

Muzykujmy! Śpiewajmy!

Jeśli jesteśmy obarczeni zaniedbaniami w muzycznej edukacji w początkowym okresie życia – nic straconego! W późniejszym okresie życia z większym trudem ale nadal można nauczyć się czysto śpiewać, rytmicznie i melodyjnie grać. Nauczyciel pomoże rozwijać nasze umiejętności i przeprowadzi przez rafy wskazówek wątpliwych autorytetów. Nie ma górnej granicy wieku przy której nauka i muzykowanie tracą sens – są one źródłem radości i utrzymania sprawności także w wieku podeszłym.

Stwarzajmy okazje do grania i śpiewania – grajmy i śpiewajmy na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich i na wakacyjnych wyjazdach. Kolędujmy w święta a w dniach świąt narodowych śpiewajmy pieśni patriotyczne. Dołączmy do lokalnie działającego amatorskiego chóru lub orkiestry.

Muzykujmy, śpiewajmy. Rozwijajmy swoje muzyczne umiejętności. Motywy mogą być różne, od zaspokojenia potrzeby obcowania z pięknem czy pełnej obecności w kulturalnym świecie po rozwój i utrzymanie sprawności intelektualnej i motorycznej. Jak powiedział Agrypa: „Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki”.