PoTyRo - Pierwsza Tak Rodzinna lekcja gry na gitarze

Na Łęgach Dębińskich miał miejsce festyn zorganizowany jako jedno z wydarzeń Poznańskiego Tygodnia Rodziny. Postanowiliśmy podjąć na nim próbę nauki gry na gitarze odwiedzających festyn dzieci. To oczywiste, że nie można nauczyć się gry na gitarze w czasie pierwszego z nią spotkania ale to pierwsze spotkanie może być tym, co zachęci dalszego zgłębiania tej sztuki.

Skupiliśmy się na tym, co najprostsze a zarazem najtrudniejsze - na rytmie. Zachęcaliśmy dzieci do wystukiwania rytmu na pudle gitary. Wielu z nich udawało się to po prostu znakomicie, niektóre z dzieci wymagały wsparcia z naszej strony ale wszystkie cechował ogromny zapał. Towarzyszyły dzieciakom bębny wybijające rytm i to one chyba były tym, co motywowało je do gry. Nie przecież nic przyjemniejszego niż gra w zespole, wspólnie z innymi.

A przy okazji: czy wiesz, że wybijanie rytmu na pudle gitary jest jedną z ważnych i często stosowanych technik gry na tym instrumencie? Przeczytaj poprzedni wpis o technikach gry na gitarze.

Obecność dwóch bębnów, afrykańskiego bębna o nietypowej budowie i średniej wielkości djembe, przyciągnęła miłośników bębniarstwa. Okazało się, że było ich na festynie całkiem sporo i reprezentowali wysoki poziom umiejętności. Bębny są dość popularne w Poznaniu - i bardzo dobrze. To instrumenty będące znakomitym sposobem na rozpoczęcie przygody z muzyką, jak każdy instrument wymagają pracy aby dojść do wysokiego poziomu umiejętności ale umożliwiają grę w zespole już na pierwszych zajęciach z bębniarstwa!

Tagged: ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*