Przybijamy

Happening Gitarowy 31 sierpnia był spotkaniem gitarzystów do którego uczniowie Szkoły przygotowywali się całe lato. Dzielnie pracowali w wakacyjny czas, żeby to huczne zakończenie wakcji przebiegło w sposób z którego moglibyśmy być naprawdę dumni.

Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu to wydarzenie organizowane przez Akademię Gitary, w trakcie którego setki gitarzystów wykonują wspólnie wybrany wcześniej utwór. W tym roku był to Passenger Iggy'ego Popa. Wspólnym wykonaniom towarzyszą występy gwiazd, w tym roku gwiazdą Happeningu Gitarowego była Zee, brytyjska wokalistka i gitarzystka. Zee wystąpiła ze swoim zespołem Z-Star.

W trakcie występów doszło do niezwykłego wymieszania składów zespołów. Emilka, Mikołaj i Matylda zostali poproszeni przez Zee o akompaniowanie jej w trakcie gdy śpiewała Passengera. Zatkało nas wszystkich, kiedy Zee zawołała ze sceny korzystając z potężnego nagłośnienia: "Emilka! Mikołaj!". Ale dzieciaki przybiegły, wdrapały się po schodkach na scenę a potem, bez widocznych oznak tremy, chwyciły za instrumenty i... Zee śpiewała, nasze dzieciaki grały a perkusista Nikolaj Bjerre i gitarzysta Mark Crawford podśpiewywali i robili ruch sceniczny! Zobacz to na filmie.

Muzykowi trudno jest pozwolić komuś innemu na korzystanie z jego instrumentu. Wie o tym każdy, że instrument to przedmiot bardzo osobisty z którym muzyk jest silnie związany emocjonalnie. Tym bardziej godne jest docenienia, że Nikolaj Bjerre pozwolił Emilce grać na swoim zestawie perkusyjnym. Dzięki Nikolaj! To była dla Emilki naprawdę wielka rzecz móc zagrać na twoim instrumencie.

Mikołaj, nasz gitarzysta, był zachęcany przez Marka Crawforda do skorzystania z jego gitary ale nie zdecydował się na to. Instrument Crawforda okazał się po prostu trochę za duży i za ciężki dla dziesięciolatka.

Na scenie obok Z-Star wystąpił zespół 30 gitarzystów z Niemiec Das Bielefelder Gitarrenensemble pod dyrekcją Hansa Irmera oraz trzy zespoły naszej Szkoły. Emilka i Mikołaj grali kilka razy Passengera, dwa razy zaśpiewała go z nimi uczennica klasy śpiewu Rafała Sekulaka Jenna Mori, Chcemy Być Sobą zagrali Matylda, Dawid i bracia Dobryszyccy (śpiewał Adam) a Purple Rain wykonał zespół pianisty Igora, gitarzysty Juliusza i perkusisty Huberta, śpiewała Julia Augustyniak. Obejrzyj krótka relację z tego wydarzenia.

Jak widzisz program był dość różnorodny, od żywiołowego rocka po współczesną muzykę poważną.

Tę relację kończy Jenna Mori. Mamy film prezentujący całość jej występu, obejrzyj, warto posłuchać jak śpiewa, to niezwykle zdolna dziewczyna.

Zapraszam także do obejrzenia galerii zdjęć z Happeningu Gitarowego.

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

*