Gitara to instrument popularny, nie zawaham się powiedzieć nawet - oklepany, więc jeśli chcesz zaskoczyć innych, być osobą oryginalną - zacznij grać na saksofonie!

Saksofon to instrument o pięknym brzmieniu które nie ma sobie równych. Jego możliwości artykulacyjne czynią jego dźwięk bardzo zbliżonym do możliwości jakie ma ludzki głos, saksofon potrafi śpiewać i płakać, warczeć i krzyczeć.

Saksofon to instrument łatwy do zabrania na wycieczkę czy wakacje. W odróżnieniu od gitary zmieści się bez trudu w plecaku lub walizce, nie będzie problemu z zabraniem go do samolotu.

Nauczyć się grać na saksofonie można dość szybko, to nie jest trudny instrument. Po dwóch tygodnie dmuchania w samą tylko szyjkę (chodzi o to, żeby przyzwyczaić usta i wyćwiczyć przeponę) poznasz chwyty i zaczniesz ćwiczyć palcowanie. Po dwóch miesiącach dasz radę w miarę zręcznie zagrać wszystkie dźwięki, także półtony. A po pół roku zacznie tobie wychodzić coś naprawdę sensownego, już można spróbować dołączyć do zespołu jako członek sekcji dętej.

A tak gra na saksofonie nauczyciel naszej szkoły Kacper Krupa. W filmie prezentuje własną kompozycję Alien Highlander.

Saksofon to instrument pięknie brzmiący ale też równie pięknie wyglądaący. Co jeszcze chwalą sobie osoby grające na saksofonie to taki mały drobiazg ale jakże przydatny każdemu kto próbuje śpiewać: ten instrument uczy prawidłowego oddychania oraz pomaga nauczyć się śpiewania z użyciem przepony!

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*