Scena na Quadro - soliści

18 sierpnia, środek lata, to dla większości ludzi czas beztroski i relaksu. Nie dla muzyków, ci mają latem "żniwa". Mają masę okazji do koncertowania z których skrzętnie korzystają. Aura lata sprzyja temu, żeby ich występy miały za tło plener i tak też było 18 sierpnia 2016. Uczniowie i goście specjalni Szkoły koncertowali wieczorem tego dnia na poznańskim Starym Rynku mając za publiczność leżakujących pod Sceną na Quadro turystów i mieszkańców naszego miasta.

Szkoła T.Burton, po udanym czerwcowym koncercie T.Burton Open Stage w poznańskiej Meskalinie, otrzymała od Estrady Poznańskiej zlecenie zapewnienia rozrywki turystom i mieszkańcom naszego miasta. Dostaliśmy do zagospodarowania dwa wieczory, 18 sierpnia i 2 września w samym centrum poznańskiego Starego Rynku. Potraktowaliśmy to jak duże wyróżnienie i przygotowaliśmy się do występu rzetelnie, najlepiej jak tylko potrafiliśmy.

Zespoły szkolne zostały zdekompletowane przez naturalne w tej porze roku wakacyjne wyjazdy. Siłą rzeczy zmuszeni zostaliśmy do powierzenia występów na sierpniowym koncercie wykonawcom solowym. Na drugim koncercie, 2 września, będą za to występowały niemal wyłącznie zespoły. Wkrótce relacja także z tego wydarzenia.

Oskar to bardzo młody człowiek z talentem aktorskim i wokalnym, gra także na gitarze. Jako solista jest równie interesującym artystą jak wtedy gdy występuje jako członek zespołu X-Go. Z tym zespołem występował już wielokrotnie w renomowanych klubach Poznania ale także w Berlinie, na Fruehlingsfest.

Michał Obrębski choć jeszcze nieletni ale już zaczyna rozwijać swoją karierę muzyczną. Występuje z zespołem przyjaciół i ma przygotowany bogaty program występu solowego. Wystąpił na Scenie na Quadro solo z trzema własnymi kompozycjami. Grał na gitarze elektrycznej z towarzyszeniem przygotowanych przez siebie podkładów które sam zaaranżował i nagrał.

Jako następny wystąpił naukowiec i niezwykle sympatyczny człowiek Pan Przemek, jeden spośród licznej rzeszy dojrzałych uczniów Szkoły T.Burton. Uczniowie dorośli stanowią 1/3 liczby wszytskich naszych uczniów. Publiczność Sceny na Quadro uwiodły jego aksamitny głos i charyzmatyczny sposób bycia. Zaśpiewał kilka piosenek które można by określić mianem banalnych gdyby nie jego interpretacja przenosząca je do kategorii piosenki poetyckiej.

Z bardzo trudnym repertuarem zaprezentowała się Natalia. Piosenki Bruno Marsa When I was your man oraz Sama Smitha Writing's On The Wall stanowią duże wyzwanie dla wokalisty. Uczy się śpiewać od niedawna lecz widać że ma talent. Z pewnością pomogły w rozwoju muzykalności Natalii jej dotychczasowe doświadczenia tancerki i pianistki.

Kolejnym wykonawcą potwierdzającym swoimi umiejętnościami pozytywny wpływ doświadczeń instrumentalisty na śpiewanie był Daniel. Daniel to skrzypek który rozstał się ze swoim instrumentem wybierając sztukę wokalną. Jednym z powodów była niechęć Daniela do repertuaru narzucanego mu przez nauczycieli w szkole muzycznej. Teraz wykonuje to co lubi najbardziej, piosenki rockowe a dla publiczności Sceny na Quadro zaśpiewał trzy hity z tej kategorii: Lay low, Let her go i Wonderwall.

Nie tylko amatorzy są uczniami Szkoły T.Burton, także osoby grające lub śpiewające zawodowo doskonalą pod kierunkiem naszych nauczycieli swój warsztat. Damian śpiewa zarobkowo już od dwóch lat lecz docenia wagę wiedzy i umiejętności jakie mogą mu przekazać nauczyciele mający za sobą gruntowne wykształcenie muzyczne oraz dysponujący ogromnym doświadczeniem estradowym.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił Dawid Piskorski, gitarzysta fingerstyle, laureat Festiwalu T.Burton. Zaprezentował trzy utwory z których najwyżej oceniam wykonany w finale koncertu For mysterious person, utwór który stał się jego znakiem rozpoznawczym i dowodem jego talentu kompozytorskiego. Jest w tej kompozycji coś swojskiego, słowiańskiego, słysząc ją widzę przed oczyma szeroko rozlaną Wisłę z jej piaszczystymi łachami i mglisty, wiejski krajobraz z polną drogą i wierzbami płaczącymi na jej skraju.

Fotografie Tomasz Budasz, Coolturalny Stary Rynek

Tagged: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*