Sesja Best Cover Live

Zacznę od miłego zaskoczenia. Okazała się nim znakomita forma zespołu X-Go, który zaprezentował dynamiczne wykonanie aktualnego przeboju "Poza logiką" z repertuaru Mrozu. Po chwili zastanowienia, licząc się z możliwością krytycznej oceny mojej decyzji, umieściłem również to nagranie na kanale Best Cover Live. Młodzi muzycy, Maciek, Maks, Mikołaj i Oskar, choć trudno nazwać ich profesjonalistami, zaprezentowali perfekcję wykonania i swobodę zachowania przed kamerą zasługujące na umieszczenie ich kreacji na Best Cover Live obok autentycznych zawodowców.

Oficjalna strona projektu: http://bestcoverlive.pl/

Sesja nagraniowa Best Cover Live została zorganizowana pierwotnie z myślą o uczniach Szkoły. Daniel, Przemysław Strzyżyński i zespół X-Go chcieli zaprezentować się światu w nagraniach live. Oprócz nich zaprosiłem na tę sesję zaprzyjaźniony zespół nastolatków No name z sąsiadującego z Poznaniem Lubonia. Mieliśmy już ze sobą do czynienia przy okazji koncertu Na Quadro, na poznańskim Starym Rynku. No name dał się wówczas poznać jako sympatyczna grupa przyjaciół dzieląca wspólną pasję do muzykowania. Daniel miał pierwotnie nagrywać swoją piosenkę przy akompaniamencie podkładu mp3 ale zespół No name zgodził się mu akompaniować. To było niewątpliwie cenne doświadczenie zarówno dla No name jak i dla Daniela oraz przydało nagraniu energii, takiej jaka zawsze towarzyszy "żywym" nagraniom.

 

 

Rozszerzenie listy uczestników o profesjonalistów zmieniło charakter sesji. Udział zespołu Trip Band oraz stworzonego na potrzeby sesji zespołu złożonego z trzech wokalistek: Lidii Leitgeber, Moniki Nowickiej i Agaty Śliwińskiej i akompaniujących im, równie świetnych, basisty i gitarzysty Roberta Kordylewskiego i Janusza Siemienasa uczynił z niej ważne wydarzenie artystyczne. To właśnie powstałe w jej trakcie znakomite nagrania pozwoliły na uruchomienie kanału youtube Best Cover Live.

 

 

 

 

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*