Skrzypaczki bawią się znakomicie!

Gra na skrzypcach wymaga trudu i poświęcenia.  Ten instrument wymaga codziennego ćwiczenia, pilnego studiowania tekstów nutowych i cyzelowanie detali interpretacji. Nie jest lekko być skrzypkiem. Na szczęście ten piękny instrument umie odwdzięczyć się za włożony weń trud i dać muzykowi dużo radości i satysfakcji. Piękny dźwięk skrzypiec i ich możliwości kreowania bardzo różnorodnej muzyki, od  ludowej i rozrywkowej, przez jazz po muzykę poważną, czynią je instrumentem popularnym i przez wielu pożądanym.

Najwięcej radości daje granie zespołowe bo dobrze być razem jednak zmusza ono do uważnego wsłuchiwania się w siebie nawzajem i dyscypliny w procesie przygotowania do wspólnego wykonania, tu nie może być miejsca na braki i niedociągnięcia. W Szkole T.Burton zawiązał się zespół skrzypcowy, gotowe pokonywać wszelkie trudności dziewczynki i panie spotykają się systematycznie ćwicząc wspólne granie. Wielki szacunek za to, jak udaje im się dzielić czas między codzienne obowiązki szkolne bądź zawodowe i pracę z instrumentem oraz próby.

Pracują nad kompozycjami Pawła Wójtowicza, twórcy zbioru "Magiczne drzewo, czyli szuruburki na troje skrzypiec". Zobacz jak się bawią wykonując jedną z nich zatytułowaną "Wesoła ciuchcia".

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*