Soliści wokaliści Szkoły w Studiu Decybelia

Najbardziej zdeterminowana, ale też najlepiej przygotowana przez naszą kadrę nauczycielską grupa wokalistów wyruszyła w styczniową, mroźną sobotę do kwileckiego Studia Decybelia. Wszyscy przybywali nie bacząc na trudy podróży po zaśnieżonych drogach i ryzykując połamanie nóg na oblodzonych płytach chodnikowych. Nic nie mogło ich powstrzymać.

Wybraliśmy dla nich Studio Decybelia zdając sobie sprawę, że nie mamy ani miejsca ani czasu na kompromisy. Aby zarejestrować efekty wytężonej, długotrwałej pracy naszych artystów trzeba nie amatora któremu wydaje się, że umie nagrywać lecz najprawdziwszego, doświadczonego fachowca z górnej półki. Takiego jak Łukasz Frankowski, realizatora płyt zespołów Pathfinder, Abstrakt i Thermit, znakomitego muzyka, stale współpracującego z Emergenza Festival.

Uczestniczkami sesji nagraniowej w przeważającej części były dziewczynki w wieku 9-10 lat, Ania, Amelka i Zosia. Nie wiem, czy był to zbieg okoliczności czy też artystki z tego właśnie pokolenia dysponują największymi możliwościami wokalnymi ale także - pracowitością i konsekwencją w dążeniu w celu. Obserwując systematyczność i aktywność ich udziału w lekcjach oraz śledząc czynione przez nie postępy życzyłbym podobnych ich starszym koleżankom i kolegom. Sprostała młodszym koleżankom Karina, jedyna nastolatka w tym elitarnym towarzystwie, w dojrzały sposób interpretując niedziecinną już piosenkę zespołu Lady Pank.

Zwróciła moją uwagę swoboda zachowania wykonawczyń przed kamerą wideo. Ich aktorskie talenty skłaniają do poważnego rozważenia pomysłu przeprowadzania warsztatów aktorskich mogących pomóc im zamienić ich talenty w profesjonalne umiejętności.

 

 

Jeden z uczestników sesji nagraniowej w sposób wskazujący na dużą odpowiedzialność i świadomość swoich niedociągnięć postanowił poświęcić więcej czasu na przygotowanie wybranego przez siebie utworu. Młody człowiek dysponujący potencjałem silnego głosu o interesującej barwie zdecydował się nie publikować tym razem efektów swojej pracy w studiu. Pragnie "wystrzelić w kosmos" nagraniem o takiej wartości artystycznej, żeby powalić na kolana publiczność nie tylko lokalną lecz także, hm, kto wie jaką, może światową...? Życzę mu tego z całego serca.

 

 

Tagged: ,

One Comment Soliści wokaliści Szkoły w Studiu Decybelia

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*