Szkoła na

Szkoła została zaproszona do uczestniczenia w "Cały Poznań Ukulele", obejmującym cały Poznań, dwudniowym festiwalu tego instrumentu. Była to jego pierwsza edycja, sądząc po zainteresowaniu jakim się cieszył nie będzie to edycja ostatnia. Organizatorami byli PPNOU i Estrada Poznańska.

Skrót PPNOU tłumaczy się jako Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Orkiestrę tworzy czterech muzyków: Tomasz Kasprzak, Jacek Ciepliński, Marek Gordziej i Piotr Kończal. Zdobyli już sobie uznanie i grono wiernych fanów w kraju i za granicą, wszyscy czterej grają i śpiewają, ich koncerty dają 100% gwarancji dobrej zabawy.

Program festiwalu "Cały Poznań Ukulele" obejmował koncerty profesjonalnych wykonawców posługujących się tym instrumentem, warsztaty gry oraz koncerty "open mike" na których występowali amatorzy. Wśród wykonawców znaleźli się gospodarz festiwalu – Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU), niewątpliwie wielka gwiazda tego wydarzenia, Ukulelelove Łejery, Polish Ukulele, Burzol i Kelen, Rita Braga, Tomek Grdeń, Zagi, Professor Peter, Piotr Scholz a także przybyli aż z Meksyku UkulelebOboys.

Szkoła T.Burton prowadziła małą szkółkę pod hasłem "Tu w 5 minut nauczysz się grać swoją pierwszą piosenkę". Większość gości festiwalu i uczestników warsztatów organizowanych przez "Cały Poznań Ukulele" miała zagranie swojej pierwszej piosenki już dawno za sobą, jednak pewną grupę gości festiwalowych stanowiły osoby które nie miały nigdy uku w rękach. To właśnie dla nich przywieźliśmy kilka instrumentów, postawiliśmy sobie za cel, żeby przekonać właśnie ich, że są w stanie zagrać na ukulele już po paru minutach. Udawało się! Czy zostaną ukulelistami czy nie to teraz tylko ich wybór, wiedzą już, że gra na ukulele leży w zakresie ich możliwości.

Udało się także coś szczególnego naszej uczennicy Klarze. Zainaugurowała pierwszy z koncertów "open mike" przy czym, zupełnie nieoczekiwanie, towarzyszyli jej dwaj z muzyków Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, Tomasz Kasprzak i Jacek Ciepliński.

Zobacz jak wyglądał piątkowy wieczór na dziedzińcu Estrady Poznańskiej, niżej trzy filmowe migawki: wieńczące warsztaty wspólne muzykowanie pod wodzą Tomka Grdenia, śpiew Klary w najlepszym ukulelowym towarzystwie i fragmencik jednej z piosenek PPNOU.

Dla tych, którzy lubią oglądać zdjęcia relacja fotograficzna. Zapraszam do oglądania zdjęć.

Zapraszam także na lekcje ukulele w Szkole T.Burton, kto miał do czynienia z gitarą ogarnie temat od ręki, kto nigdy nie grał na niczym - da radę zagrać swoją pierwszą piosenkę już po  5 minutach.

Tagged: , , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*