Szkoła T.Burton na poznańskim Starym Rynku

Występ w plenerze jest specyficznym wyzwaniem dla wykonawców i ekipy nagłaśniającej występ. Zwłaszcza w terenie miejskim, wśród gęstej zabudowy nie brak problemów w postaci licznych i nieoczekiwanych odbić dźwięku. Z problemami spotykają się także muzycy. Powiew wiatru może nagle i niespodziewanie rozstroić gitarę, trzeba chronić instrumenty przez zbyt silnym nasłonecznieniem lub innymi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Na szczęście 8 maja 2015 aura była jak najbardziej sprzyjająca. Pogodny dzień ułatwił uporanie się z problemami organizacji wydarzenia na Starym Rynku w Poznaniu a także sprzyjał dobrym nastrojom muzyków.

Nie pierwszy już raz Szkoła T.Burton została zaproszona do wzięcia udziału w koncercie z okazji Dnia Europy organizowanym przez instytucję o skromnej nazwie Punkt Informacji Europejskiej - Europe Direct. Dwa zespoły Szkoły zagrały w finale tego wydarzenia. Zaskoczyły rodzajem granej muzyki, rockowym repertuarem i swoją sprawnością warsztatową nie tylko zgromadzoną publiczność lecz także wyglądających przez okna aktywistów pobliskiego squatu Od:zysk.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*