Szkoła T.Burton w Good Time Radio

Zaproszenie Szkoły T.Burton do Good Time Radio potraktowaliśmy jako ogromne wyróżnienie i wielkie wyzwanie. Kiedy je otrzymaliśmy, uczennice i uczniowie Szkoły przystąpili do przygotowywania repertuaru godnego tej prestiżowej sceny. Wybierali utwory prezentowane już wcześniej nadając im świeży wyraz ale także przygotowali premiery. Było ich równie dużo jak debiutów estradowych, pojawili się w Good Time Radio nie znani jeszcze instrumentaliści i dopiero co zawiązane zespoły.

Na koncert ściągnęli, jak zwykle, lokalni fani naszych muzyków. Aura eterycznej tajemniczości specyficznego medium jakim jest radio spowodowała, że przyjechali także goście z bardzo odległych miejsc naszego kraju (pozdrowienia dla przemiłych gości z Olsztyna!). Nie zabrakło, jak zwykle, wśród publiczności reprezentantów środowiska muzycznego śledzących z uwagą postępy naszych uczniów i  bezustannie poszukujących nowych, rodzących się talentów.

Zwrócił uwagę zespół bardzo początkujących i bardzo młodych ludzi. Dawid i Tymon, ośmiolatkowie, to niezwykle zdolni perkusiści którzy za sprawą swojego nauczyciela Łukasza Jasiaka podjęli naukę rytmów z pogranicza stylów funk, soul i R&B. Ze swobodą i lekkością grając Superstitions i Brick House zachęcili tym do współpracy Ninę i Bartka. Dla wokalistki i gitarzysty trudności rytmiczne i interpretacyjne okazały się bardziej motywujące niż zniechęcające. Zdecydowali się wystąpić już po kilku próbach i trudno może ocenić ich wspólną grę jako wielki sukces ale widać i słychać drzemiący w nich ogromny potencjał. Z pewnością zmierzają w dobrym kierunku oddalając się od głównego pop-rockowego nurtu w którym pozostają zanurzeni pozostali wykonawcy.

Nie będę silił się na recenzowanie występów, daję tobie szansę oceny każdego z wykonawców prezentując przeglądową relację z całości wydarzenia:


zaś klikając na umieszczone niżej linki możesz obejrzeć każdego z wykonawców w jednym z utworów z jego repertuaru:

Emilia, Eliza i Mikołaj Eliza Ryks Nina Wolińska
Nina, Dawid, Tymon i Bartek Anika Reiss Jenna Mori
Aleksandra Śliwińska Weronika Tomczak Weronika, Rita i Maciej
The Roadhouse

W finale koncertu zespół Roadhouse zaprezentował specyficzną muzykę, o czysto amerykańskich, folkowych korzeniach. Na tle preferowanego przez pozostałych artystów pop-rocka zespół zabrzmiał nad wyraz odmiennie. Przypomnieli nam wszystkim, że był ktoś taki jak Jonny Cash, obudzili w nas tęsknotę za różnorodnością muzyczną i przywrócili wiarę w sens muzycznych poszukiwań. Panowie Rychły i Czech zademonstrowali tylko skromną część swoich muzycznych możliwości. Śpiewają na głosy, używają tak egzotycznego dla nas instrumentu jak mandolina, to co zobaczyliśmy to był tylko zwiastun tego, na co można liczyć na ich koncertach. Warto pilnie śledzić ich trasy koncertowe żeby nie ominąć występu Roadhouse w naszym mieście.

Grzegorz Kisielewski

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*