T.Burton Open Stage IV 2014

T.Burton Open Stage odbył się tym razem w prestiżowym miejscu, w zasłużonym dla poznańskiej muzyki klubie na poznańskim Starym Rynku. Klub nosi nazwę Alligator i jest to nowa nazwa miejsca znanego do tej pory jako Lizard King.

Klub zmienił nazwę, wystrój, wymieniono na nowe oświetlenie i sprzęt nagłośnieniowy lecz pozostało to, co zawsze było najważniejszą cechą tego miejsca: żywą muzykę płynącą ze sceny. T.Burton Open Stage doskonale pasuje do takiej właśnie wizji klubu.

Na liście występujących w Klubie Alligator na T.Burton Open Stage znalazły się uczennice i uczniowie naszej szkoły ale także inne osoby które zapragnęły skonfrontować swoją muzykę z klubową publicznością. Wśród nich także takie, które już znalazły swoje miejsce na muzycznej scenie jak Tomasz Raniszewski czy Mateusz Rychły.

Z prezentacją swoich umiejętności wystąpił także nauczyciel naszej szkoły Paweł Chmiel. Jego kilkuminutowy występ oczarował kilka osób tak dalece, że zdecydowały się skierować pod jego skrzydła jako nauczyciela gry na fortepianie. Są to osoby, które jeszcze nigdy nie próbowały gry na fortepianie ale także takie, które już grają lecz chciałyby posiąść sztukę grania ze słuchu oraz swobodnej improwizacji.

Chociaż T.Burton Open Stage to nie jest konkurs, gra się i śpiewa tutaj dla przyjemności podzielenia się z innymi swoją muzyką, to jednak, jak zwykle, znalazły się osoby, które "zżarła" trema.

Publiczność próbowała dodawać animuszu występującym brawami ale nie zawsze było to dość skuteczne. Zwłaszcza gdy występ osoby początkującej w sztuce muzycznej następował tuż po występie mistrzowskim trudno jej było zapanować nad swoimi emocjami. Kiedy stajesz wobec 120 osób publiczności następuje nagły odpływ pewności siebie i wiary we własne siły.

Powoduje on, że wielokrotnie przećwiczony fragment ulatuje w niebyt i zostaje w głowie kompletna pustka.

Nie ma na to innej rady jak tylko te dwie: 1. przygotować się na 120% żeby zagrać lub zaśpiewać na 80% oraz, i to chyba ważniejsze, 2. ćwiczyć występy przed publicznością tak często jak to tylko możliwe. T.Burton Open Stage stwarza możliwość występu przed przyjaźnie nastawioną publicznością, korzystaj z tej okazji tak często jak tylko możesz!

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z T.Burton Open Stage w Klubie Alligator oraz galerii zdjęć wykonanych przez nieocenione Panie Kasię Gołębiowską i Anię Wojnarowską. Za zdjęcia pięknie obu Paniom dziękujemy.

Więcej zdjęć (71!) znajdziesz w albumie FB a poniższe linki pozwolą tobie obejrzeć nagranie filmowe z całości prawie każdego z występów osób i zespołów biorących udział w TBOS IV 2014.

Mateusz Rychły Julka Adam Dawid Igor Witek Julia Sekretarczyk
Marlena Fiołkowska Jenna Mori Maksymilian Królikiewicz
Basia Biechońska Ania Gołębiowska Ala Kostka
Weronika Migacz Iga Miśkiewicz Ania Buczkowska
Julka Janek Jurek Maciek Eliza Emilka Julka Mikołaj Małgosia Geltz
Eliza Ryks Kacper Wojtczak

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*