T.Burton Open Stage VI 2014

T.Burton Open Stage nie był okazją do pożegnania się przed nadchodzącymi wakacjami: większość uczennic i uczniów będzie kontynuowała naukę, nie będzie przerwy w działaniu sali prób. Lato to okres zwiększonej ilości wolnego czasu który można poświęcić muzyce. Okoliczność tę doceniają zwłaszcza dorośli którzy ruszyli żwawo zapisywac się na tzw. kursy letnie.

Kursy letnie dla wszystkich, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych mogą być okazją do przygotowania się do Happeningu Gitarowego. Wydarzenie to będzie miało miejsce na zakończenie wakacji, 31 sierpnia na poznańskim Starym Rynku. Będzie to okazja do dołączenia do kilku setek gitarzystów i zagrania razem z nimi piosenki Passenger. Ta na pozór prosta, punkowa piosenka (autorem i najbardziej znanym wykonawcą jest Iggy Pop) nie jest wcale tak prosta do zagrania jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Wprawdzie akompaniament składa się ledwie z czterech akordów ale jego opanowanie sprawia ogromne trudności osobom nieprzyzwyczajonym do grania rytmów zbliżonych do ska. Spróbuj, to naprawdę nie jest takie proste.

Przyjdź do nas, zapisz się na kurs letni, pomożemy Tobie go zagrać. Jesli go opanujesz staniesz na Wielkiej Scenie na Starym Rynku obok sław muzyki rockowej (w mininy roku gośćmi Happeningu Gitarowego byli m.in. Krzysztof Ścierański i Marek Raduli [gitarzysta zespołów Budka Suflera, Banda i Wanda, Bajm]) i zagrasz go razem z nimi!

T.Burton Open Stage z 14 czerwca był wydarzeniem wypełniony wyjątkowo silnymi emocjami: od wzruszającej prezentacji małej dziewczynki która odbyła dopiero 2 lekcje gry na fortepianie przez wirtuozerskie, gitarowe dziełka Raniszewskiego i Rychłego po energetyczne występy rockowych zespołów. Licznie byli reprezentowani pianiści, pojawił sie na scenie Klubu Alligator raper(!).

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z T.Burton Open Stage z 14 czerwca 2014 który odbył się w Klubie Alligator na Starym Rynku 86 w Poznaniu. Pod relacją znajdziesz kilka zdjęć znakomicie oddających atmosferę tego wydarzenia. Zdjęcia są autorstwa Kasi Gołębiowskiej, pięknie za nie dziękujemy.

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*