T.Burton Open Stage XI 2014

Postępy jakie robią uczniowie naszej szkoły oraz to, że dołączają do niej nowe osoby obdarzone muzycznym talentem to przyczyny sukcesu listopadowego T.Burton Open Stage.

Koncert był dynamiczny i różnorodny. Wykonawcy czekali w napięciu na swoją kolej, a publiczność oczekiwała w napięciu na kolejnego wykonawcę. Smaczku całemu wydarzeniu dodawały niespotykane kontrasty: zdarzyło się, że po maluchu mającym za sobą ledwie kilka lekcji występowała absolwentka akademii. Był Bach i muzyka poważna XX wieku oraz filmowe przeboje i dziecięce piosenki.

Uwagę zwracał wysoki poziom niektórych z muzycznych prezentacji oraz dopracowany ruch sceniczny kilku z wykonawców. Ten ostatni wydaje się być wart większej uwagi na przyszłość. Publiczność bardzo wysoko oceniała wykonawców potrafiących nie tylko przemówić do niej muzyką, lecz także pobudzić ją do żywej reakcji tańcem lub ekspresyjnym zachowaniem. Umiejętność nawiązania kontaktu z publicznością bezwzględnie jest tym, nad czym warto popracować.

Nie obyło się też bez wpadek. Jak zwykle ktoś był niedysponowany, kto inny się pomylił, kogoś zmroziła trema. Nie było tragedii, bo też uczniowie naszej szkoły dobrze wiedzą, że:

  1. ich "wtopę" zauważy ledwie 1/4 publiczności (a może nawet mniej);
  2. ta część publiczności, która wpadkę zauważy, jest niezwykle wyrozumiała;
  3. a najważniejsze jest to, że bardziej liczy się dla publiczności ogólne wrażenie z występu niż analizowanie niedociągnięć;
  4. dlatego też nasi uczniowie nie przerywają występów w przypadku potknięcia, przechodzą nad nim do porządku dziennego;
  5. każdy z uczniów unika okazywania niezadowolenia ze swojego występu wiedząc, że takie zachowanie pogarsza, a nie poprawia sytuację w wypadku wystąpienia nieoczekiwanej, wykonawczej awarii.

Z największą przykrością zmuszeni byliśmy odmówić uczestniczenia w T.Burton Open Stage artystom spoza Szkoły. Zgłoszeń naszych uczennic i uczniów było tyle, że nie sposób było pomieścić innych wykonawców. Osoby te zapraszam na Festiwal T.Burton, jest to impreza otwarta w której uczestniczyć może każdy, niezależnie od faktu pozostawania bądź nie uczniem Szkoły T.Burton. Serdecznie zapraszamy!

Nie ma także powodu żeby uczennice i uczniowie naszej Szkoły nie wzięli udziału w Festiwalu. Któż ich powstrzyma, jeśli nie dość im gorącej atmosfery Klubu Alligator! Uczennice i uczniów naszej Szkoły również serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu T.Burton. Zmierzcie się z najlepszymi, stać was na to!

Dla naszych uczniów zarejestrowaliśmy wszystkie występy. Są dostępne na szkolnym kanale youtube jako niepubliczne, co oznacza, że nie jest możliwe wyszukanie ich przy użyciu wyszukiwarki google lub youtube. Aby obejrzeć występ wykonawcy należy kliknąć we właściwy link spośród umieszczonych poniżej. Zachęcamy również do przesyłania linków przyjaciołom, znajomym lub rodzinie. Można także opublikować go na swoim facebooku, innym portalu społecznościowym, blogu lub stronie www.

Weronika Tomczak Emilia Błaszczyk Anna Olejniczak
Weronika Jankowska Weronika Migacz Jagna Olczak
Małgosia Geltz Nina Wolińska Reiss Anika
Nelly Maiga Alicja Anioła Julia Sekretarczyk
Natalia Migacz Kuba Sekretarczyk Ania Gołębiowska
Jenna Mori Monika Slany Marysia Michalska Michal Ivanchyshyn
Matylda Solnica Witek i Adam Dobryszyccy
Zespół ADHD
Maciej Kostka Weronika Tomczak Krzysztof Ficner
Eliza Ryks Emilka Tatarynowicz Mikołaj Kraft

Zwięzła relacja całości koncertu, wersja dla leniwych. Bardzo dobrze służy przywróceniu wspomnień i atmosfery T.Burton Open Stage XI 2014.

 

Dla tych którzy wolą zdjęcia mamy ich całkiem sporo, nieoceniona Kasia Gołębiowska obdarowała nas sporą ich kolekcją. Zrobione z reporterskim zacięciem są pełne życia, wydaje się, że płyną z nich dźwięki muzyki. Dziękujemy!

 

Tagged:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*