T.Burton Open Stage XII 2016

Tego jeszcze nie było żeby występ szkolnego zespołu zakończył się owacją na stojąco i bisem!

Takie zdarzenie miało miejsce podczas występu zespołu Amelki, Karola, Olka i towarzyszącego im, sporo starszego od nich perkusisty - sidemana Franciszka. Fly away Lenny'ego Kravitz'a porwał publiczność Meskaliny która, rozgorączkowana ponad wszelką dopuszczalną na szkolnych występach miarę, zażądała bisu w tak zdecydowany sposób, że nie sposób było jej odmówić.

Szkoła rozrasta się, przybywa chętnych do zaprezentowania swojej muzyki. Wystąpiło tym razem 38 wykonawców, część z nich w trzech zespołach przy czym dwa to zespoły rockowe a jeden, duma Szkoły T.Burton, to kwintet skrzypcowy. Wobec dużej liczby zgłoszonych artystów zrezygnowaliśmy tym razem z tradycyjnego już zapraszania profesjonalnych muzyków mających przydać koncertowi atrakcyjności tym bardziej, że znacznie wzrósł poziom artystyczny szkolnych występów.

Dominowali wokaliści, sporą liczbę stanowili wśród nich dorośli reprezentujący zaskakująco wysoki poziom. Dzieci próbują im dorównać i dało się dostrzec wśród młodych wykonawców zwracające uwagę talenty wokalne a także aktorskie.

Zabrakło gitarzystów, wobec sporej liczby skrzypków i pianistów zniknięcie gitarzystów ze sceny T.Burton Open Stage nie jest dowodem braku zainteresowania instrumentalistyką w ogóle lecz raczej przesunięcia zainteresowań w tym zakresie ku instrumentom klasycznym.

Po pianistach, przybyłych dzień po poprzedzającym nasz koncert Konkursie Pianistycznym, nie widać było znużenia. Grali z tą samą energią i przekonaniem co dzień wcześniej. Choć T.Burton Open Stage to nie konkurs byli tak samo przejęci tym aby wypaść przed publicznością jak najlepiej. Wzruszali malcy grający na cztery ręce z panią Karoliną Ossowską, swoją nauczycielką, proste piosenki. To był pierwszy w ich życiu występ jako pianistów, niezapomniana chwila dla nich i dla ich rodziców i dziadków.

Wykonanie Wesołej ciuchci Pawłowskiego w wykonaniu kwintetu skrzypcowego wzbudziło entuzjazm publiczności. Kwintet złożony z artystów nie będących ani nie mających ambicji być zawodowymi skrzypkami, prawdziwych pasjonatów w bardzo zróżnicowanym wieku to ewenement na skalę światową. Trwa i rozwija się dzięki energii i oddaniu Pani Olgi Hały, prowadzącej go nauczycielki skrzypiec.

Zwrócił uwagę zespół w składzie Julia, Karina, Michalina i Franciszek który wykonał brawurowo Dzień za dniem Patrycji Markowskiej. Śpiewała Karina dając popis swobody i naturalności w zachowaniu na scenie zaś gitarzystki, Michalina i debiutująca Julka doskonale poradziły sobie z dość złożoną aranżacją utworu. Franciszek, występujący na koncercie dwukrotnie (przypomnę że to on wsparł zespół grający Fly away który jeszcze nie ma stale współpracującego z nimi perkusisty) zasłużył sobie na miano najrówniej grającego perkusisty w całej historii T.Burton Open Stage.

Tagged: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*