Aleksandra Smolarczyk

Aleksandra Smolarczyk

Ślązaczka od niedawna zamieszkała w Poznaniu. Swoją muzyczną edukację rozpoczęła w wieku 6 lat. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowa w klasie fortepianu mgr. Danuty Rychlickiej. Brała udział w licznych przesłuchaniach oraz koncertach. Do dziś bierze czynny udział w koncertach organizowanych przez szkołę.

Nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Chorzowie w latach 2010-2014. Łatwo nawiązuje kontakt nawet z najmłodszymi uczniami. Dzięki spokojowi oraz cierpliwości potrafi stworzyć atmosferę życzliwości, która sprzyja podnoszeniu wyników nauczania. Jej uczniowie prezentowali się na licznych popisach klasowych oraz ogólnych. Brali także udział w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym "Estrada Młodych" organizowany przez Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych i Artystycznych w Siemianowicach Śląskich.

Jest panią inżynier, która ukończyła Politechnikę Śląską na kierunku matematyka finansowa. Ukończyła również kurs wychowawców kolonijnych.

Ponadto jest fanką muzyki z gier komputerowych zwłaszcza kompozytora Nobuo Uematsu, którego słucha pasjami oraz chętnie wykonuje jego utwory na fortepianie, zarówno solo jak i w zespole. Zajmuje się również rozpowszechnianiem muzyki z gier poprzez czynny udział w eventach związanych z muzyką z gier. Występowała m.in na festiwalu Audiowizje 2014 w Toruniu.

Pani Aleksandra mówi, że "...każdy może rozpocząć w dowolnym momencie swojego życia cieszyć się z grania na fortepianie. Nieważne czy chcemy pochwalić się znajomym, rodzinie, czy robimy to dla tylko siebie. Na moich lekcjach rozwijamy razem pasję do grania oraz wrażliwość muzyczną. Trzeba tylko chcieć zacząć. Efekty przyjdą same i będą wspaniałą motywacją do dalszej nauki. Zapraszam osoby w każdym wieku."

terminy_zajec