Dominika Ratyniak

Dominika Ratyniak

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. T. Adamowicz-Kaszuby. Występowała na scenach w Polsce i poza jej granicami na konkursach i festiwalach akordeonowych, m.in. w Mławie, Chełmie, Giżycku, Gorlicach, Kotlinie, Krośnie Odrzańskim, Lublinie, Koszalinie i Bratysławie, zarówno solo, jak i w zespołach. Brała udział w licznych kursach, warsztatach, konferencjach i wykładach związanych z akordeonistyką, prowadzonych przez znanych pedagogów polskich (W. L. Puchnowski, J. Kaszuba, T. Adamowicz-Kaszuba, K. Baran, K. Olczak, E. Rosińska) oraz zagranicznych (J. Szyszkin, V. i A. Dmitrievowie, E. Moser, O. Douyez).

 

Obecnie studiuje pedagogikę na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła również studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej. Ma za sobą praktyki w ZSM przy ul. Głogowskiej w Poznaniu oraz doświadczenia pracy z akordeonistami w czasie prywtnych lekcji.

"Praca z uczniami sprawia mi dużo satysfakcji - miło jest obserwować jak wskazanie kilku trików prowadzenia miecha czy poprawnej postawy przy instrumencie całkowicie zmienia ich sposób gry. To właśnie dlatego, że lubię obserwować takie efekty swojej pracy, które zostają na dłużej i żyją potem swoim własnym życiem, zdecydowałam się poświęcić nauczaniu gry na moim ukochanym instrumencie."

terminy_zajec