Łukasz Jasiak

Łukasz Jasiak

Gra na perkusji ale także na bębnach. Członek zespołów YagaYaga, The Zebras oraz Drum Work.

Doskonalił swój warsztat uczestnicząc w warsztatach u znakomitego muzyka, perkusisty, wykładowcy akademickiego - Zbigniewa Łowżyła. Uczestniczył w projekcie teatralno-terapeutycznym Teatracje, współtworząc oprawę muzyczną do spektakli w Teatrze Nowym w Poznaniu.

W pracowni muzycznej Laboratorium Pulsu i Rytmu, prowadzonej przez Zbigniewa Łowżyła grał w zespole Republika Czadu. Był to kolektyw zarówno muzyków jak i budowniczych instrumentów. Ich pomysł budowania „instrumentów recyklingowych” zaowocował pobiciem rekord Guinessa w liczbie osób jednocześnie na nich grających. Po pobiciu rekordu przez Anglików podjęli kolejną próbę, w czasie której odzyskali rekord budując 500 instrumentów i gromadząc rzeszę 500 perkusistów.

luk2

Wraz z basistą Danielem Kondysem tworzy projekt o nazwie +pituri gdzie równocześnie gra na perkusji i obsługuje elektronikę. Zespól współpracował z muzykami takimi jak Paweł Postaremczak (sax), dj Top Cut (scratch), Kroto (mc), Zbigniew Łowżył (piano, aranżacja), stworzył muzykę do spektaklu Teatru Usta Usta, pt. "Alesandria", obecnie +pituri współpracuje z wokalistą i mc Globyman'em (Globus). Donald Small & Blue Mountain to najnowszy projekt w którym uczestniczy Łukasz. Tworzą go muzycy polskiej sceny reggowej (m.in. z zespołów: RAS, Man and Soul, Inity Dub Mission, Gedeon Jerubbaal oraz wielu innych), oraz wokalista z Jamajki Donald Small.

Obejrzyj wideo z występu zespołu Drum Work na poznańskim Placu Wolności. W nagraniu Jasiak gra na bębnach dundun, w zespole gra także na djembe i sabar.

Łukasz w czasie pierwszych lekcji gry na perkusji na pewno powie Wam, że "grając na perkusji czy bębnach musicie poczuć spójność z instrumentem. Jesteście jednym organizmem, wybijacie puls dając życie muzyce, tak jak bijące serce w ciele człowieka. Musicie być świadomi swojego ciała, każdej jego części, dzięki czemu będziecie mogli z łatwością okiełznać każdy rytm, poczuć puls. Granie na perkusji to nie tylko "wystukiwanie" rytmu, to ruch, energia jaką przekazujemy, a także wpływamy na słuchacza. Muzyka zaczęła się od rytmu, tak samo jak każde życie. Grajmy, żyjmy i przekazujmy to innym!".

Łukasz prowadzi w Szkole również warsztaty Mocna Grupa Bębniarska.

terminy_zajec