Paweł Chmiel

Paweł Chmiel

Lista zespołów, z którymi współpracował, najlepiej oddaje różnorodność gatunków, w jakich porusza się jako pianista – począwszy od muzyki pop (Po prostu), przez blues, reggae (Polandia, Gucio Anonim, P&P Blues), muzykę jazzową (Jazz Quest Quartet), fusion (HPS), rock (Pytki Doś), funk (Funkofile), hip-hop (Rymcerze), electronic, ambient, dubstep (Kaw-Tseer, Kacper Jahel & Roxi), gospel (Otwórz oczy) a skończywszy na poezji śpiewanej (rep. K. Jędrusik, M. Umer, Kabaret Starszych Panów). Aktualnie gra w combo jazzowym Royal Band z Konina, a także udziela się jako muzyk sesyjny i aranżer.

Przede wszystkim jest zaangażowanym pianistą i aranżerem ale swoje umiejętności muzyczne kształci również w zakresie gry na gitarze, akordeonie i perkusji. Ma szeroką, praktyczną wiedzę z dziedziny komputerów, sprzętu muzycznego i nagłośnienia. Pogłębia swoją wiedzę muzyczną studiując na Akademii Muzycznej w Poznaniu kompozycję i aranżację muzyki jazzowej i estradowej pod kierunkiem dr Wojciecha Olszewskiego i dr Krzesimira Dębskiego.

Ma za sobą studia pedagogiczne w zakresie animacji społeczno-kulturalnej.

Paweł to człowiek niezwykle energiczny i podejmujący liczne wyzwania. Oto co napisał poproszony o "kilka słów" przesłania dla swoich uczniów:

  • MOJE DZIECKO MA ZDOLNOŚCI MUZYCZNE, ALE JAK JE ROZWIJAĆ?

   Twoje dziecko nuci melodie, chętnie wystukuje rytmy w czasie zabawy, lubi śpiewać w przedszkolu/szkole lub po prostu interesuje je muzyka? Lekcje gry na fortepianie mogą być wspaniałą przygodą, a grane przez twoje dziecko melodie mogą dostarczyć wielu wspaniałych wrażeń. Zapraszam na lekcje. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie tak, by efektywnie pomóc w rozwinięciu jego zainteresowań i zdolności.

 • PIANO – MUZYKA POWAŻNA vs. JAZZ I MUZYKA ROZRYWKOWA

Poznaj podstawy gry na fortepianie, znajdź inspiracje i nowe drogi muzycznego rozwoju. Wspólnie obalimy mit, że grając klasykę, nie można poruszać się w świecie jazzu i rozrywki. Przekonaj się, że muzyka rozrywkowa bliska jest muzyce poważnej. Poznaj odpowiedzi na pytania, jak ćwiczyć, by się nie zniechęcać, żeby cały czas dobrze się bawić.

 • KSZTAŁCENIE SŁUCHU – NIE TYLKOZ NUT, ALE TAKŻE ZE SŁUCHU

Nowy przebój w radiu lub TV bardzo ci się podoba i chciałbyś się nauczyć go grać, ale nigdzie nie możesz do niego znaleźć nut, a może chciałbyś od raz powtórzyć melodię za kolegą z zespołu? Kształcenie słuchu służy właśnie temu! Jest to połączenie wiedzy i ćwiczeń praktycznych rozwijających słuch tak, żeby swobodnie poruszać się w świecie muzyki.

 • IMPROWIZUJEMY

Umiesz już zagrać ładną melodię ale co dalej? Może zagrasz jakieś solo? Przekonaj się, że możesz improwizować na dowolny temat. Poznaj harmonię, skale, voicing (rozłożenie składników akordów między poszczególnymi palcami na klawiaturze). Nauczę cię również prawidłowo używać zapisu funkcyjnego akordów, który jest często wykorzystywany np. przez gitarzystów.

 • KOMPOZYCJA – NIE TYLKO GRAĆ, ALE TAKŻE TWORZYĆ WŁASNE UTWORY

Chcesz nie tylko grać, ale również tworzyć? A może masz swoje utwory i nie wiesz, co z nimi dalej zrobić? Tkwisz w „martwym punkcie”? Wydaje ci się, że się powtarzasz? Poznaj tajniki komponowania. To wcale nie jest takie trudne!

ARANŻACJA – CO TO ZNACZY?

Masz utwór, który chcesz zagrać z zespołem, ale nie wiesz, jak podzielić partie w zespole? Jak przekazać innym swoją wizję? Podoba ci się melodia, ale chcesz zmienić harmonię lub styl, albo dodać coś od siebie? Wyjaśnię, na czym polega aranżacja i nauczę cię jak sprawnie opracować utwór muzyczny i uzyskać zamierzony efekt.

 • CHCEMY GRAĆ KONCERTY I NAGRAĆ PŁYTĘ

Jak przygotować zespół i sprzęt przed koncertem? Jak komunikować z akustykiem, by się dobrze nawzajem zrozumieć? Jak przygotować rider techniczny i poprowadzić soundcheck (próbę z nagłośnieniem przed występem)? Co trzeba wiedzieć o pracy w studiu? Dowiesz się o nagrywaniu poszczególnych śladów osobno lub na tzw. „setkę”. I o wiele innych istotnych zagadnieniach.

 • ZASTOSOWANIE KOMPUTERÓW W MUZYCE

Interesują cię komputery? Cubase, Ableton, Fruity Loops, Reason VST, MIDI, Audio Interface – czy te nazwy brzmią znajomo? Tworzenie i wielośladowe zapisywanie własnej twórczości, cięcie sampli, tworzenie loopów i remixów. Poznaj komputer jako nieograniczone źródło brzmień i pomysłów na własną muzykę.

 • PISANIE NUT Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA

Chcesz pisać nuty na komputerze, ale wydaje ci się to trudne, drogie i niedostępne. Może nawet próbowałeś już swoich sił ze służącymi do tego celu programami i masz zdanie, że samodzielne klikanie myszką po partyturze jest trudne i nieefektywne? Nauczę cię pisania nut z wykorzystaniem prostych narzędzi ułatwiających tę pracę.

terminy_zajec