Robert Kordylewski

Robert Kordylewski

W jego grze i aranżacjach utworów można usłyszeć blues, jazz, latino, country a także rockabilly. Laureat I nagrody w kategorii gitary na festiwalu bluesowym „Zaczarowany świat harmonijki” w Poznaniu (1990), otrzymał także wyróżnienie na festiwalu gitarzystów jazzowych Guitar City w Warszawie (1996).

W sierpniu 2011 roku nagrał i wydał swoją pierwszą, autorską, instrumentalną płytę CD „Świat na zewnątrz” z gitarą fingerstyle w roli głównej (dystr. Absonic). Współorganizator festiwalu gitarowego T.Burton Fingerstyle Festiwal w Poznaniu (2009, 2010). Uczy gry na gitarze również w formie warsztatów gitarowych m.in. na Przystanku Woodstock (tzw. Frikolekcje na ASP) oraz na T.Burton Fingerstyle Festival.

Występuje solo lub w kameralnych składach, zapraszając muzyków grających na harmonijce, instrumentach perkusyjnych, czy skrzypcach. Na koncertach można usłyszeć autorskie kompozycje Roberta oraz utwory bluesowe, jazzowe, fingerstyle, latino czy rockabilly w jego własnych aranżacjach.

"Uczenie gry na gitarze na warsztatach gitarowych oraz udział w prywatnych inicjatywach edukacyjnych jako wykładowca, pozwoliło mi wypracować własny, skuteczny sposób przekazywania wiedzy gitarzystom.

Samodzielnie uczyłem się grać na gitarze, wiem zatem, co jest potrzebne, aby skutecznie rozwijać swoje umiejętności i dobrze odnaleźć się w gatunkach muzycznych, jakie preferuję. Minimum teorii, zero nut, naturalny przekaz informacji i cenne wskazówki doświadczonego gitarzysty - tego możecie spodziewać się na moich lekcjach gry na gitarze."

terminy_zajec