Ta maleńka gitara pochodzi z Hawajów gdzie w XIX wieku powstała jako naśladownictwo i rozwinięcie konstrukcji maleńkich, gitaropodobnych instrumentów przywiezionymi tu przez portugalskich imigrantów. W początkach XX wieku zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych skąd rozprzestrzeniła się na cały świat.

uku1

Mamy w szkole kilka egzemplarzy ukulele soprano i concert i naprawdę trudno nam się oprzeć, żeby sobie na ukulele trochę nie pobrzdąkać. Bo też jest w tym instrumencie coś, co pociąga: ogromna łatwość gry i pogodne brzmienie. Czy słyszeliście kiedykolwiek zagraną na ukulele smutną piosenkę?

uku2

Na ukulele można zagrać akompaniament do wesołej piosenki ale czy przypuszczalibyście kiedykolwiek, że można na tym prostym instrumencie zagrać akompaniament do Billy Jean Michaela Jacksona? Zobaczcie, jak to robi James Hill wydobywając z tego maleństwa niemałe bogactwo perkusyjnych brzmień.

Pojawili się już pierwsi uczniowie których zauroczyło ukulele. Lekcji gry udzielają nauczyciele klasy gitary. Każdy uczeń klasy gitary może zakosztować przyjemności poplumkania na ukulele, wystarczy tylko sięgnąć po instrument leżący na półce. Serdecznie do tego zachęcamy.

Wiadomość dla osób, które zostały oczarowane ukulele i zapragnęły spróbować swoich sił w grze na tym sympatycznym instrumencie: jest on do nabycia w naszym szkolnym sklepiku.

Jeśli chcesz kupić ukulele online zapraszam na stronę naszego sklepu internetowego http://oferta.kisielewski.com.pl/ukulele-pl.html

Zaś jeśli chcesz nagłośnić swoje ukulele polecam tobie najlepszy na świecie przetwornik do ukulele - L.R. Baggs Five.O™ http://oferta.kisielewski.com.pl/five.o.html

Tagged:

One Comment Ukulele

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*