Warsztaty z happeningową piosenką

KontenerArt w Poznaniu to miejsce już od lat opanowane latem przez poznaniaków i gości z daleka żądnych ruchu na świeżym powietrzu, kultury i wiedzy. Wśród wielu aktywności dostępnych spragnionym znalazły się siatkówka plażowa i krawiectwo, salsa i gra na bębnach. W jednym z kontenerów mieści się galeria sztuki, co chwila mają miejsce wykłady, warsztaty i próby zespołów. Ludzie przybywają całymi rodzinami i spędzają tu całe dnie. Rodziny przyciąga mnogość atrakcji dla dzieci poczynając od piasku plaży i basenu a kończąc na licznych zajęciach muzycznych i plastycznych. Dni na KontenerArt kończą się wieczornymi koncertami.

W tym sympatycznym otoczeniu znalazła się Szkoła T.Burton z warsztatami gitarowymi mającymi przygotować uczestników Happeningu Gitarowego do wspólnego wykonania piosenki Should I stay or should I go. Wszyscy przygotowują się do tego wydarzenia, każdy chciałby zagrać w grupie kilkuset gitarzystów na poznańskim Starym Rynku. Wspaniały pomysł, nie ma nic piękniejszego jak grać razem pomagaliśmy więc w przygotowaniach do Happeningu jak tylko mogliśmy.

Warsztaty na KontenerArt poprowadziła w tym roku Kasia Maliszewska. W trzy soboty poprzedzające dzień Happeningu Gitarowego uczyła grać happeningową piosenkę ale nie ograniczyła się tylko do tego. Kasia gra techniką fingerstyle i próbowała, z powodzeniem, wprowadzić do swoich lekcji elementy tej techniki. Zwłaszcza techniki perkusyjne zainteresowały Kasi uczniów, także tych najmniejszych. To dobrze zaczynając grać na gitarze wystartować od prostego wystukiwania rytmu, wszak gitara często jest instrumentem rytmicznym. Kolejną pasją Kasi jest blues i trzeba stwierdzić że trafiła w dziesiątkę kiedy zaczęła wprowadzać swoich uczniów w jego podstawy. Bluesowa część lekcji podobała się najbardziej bo też ten gatunek muzyczny cieszy się wśród gitarzystów ogromną popularnością.

Większość uczestników warsztatów Kasi Maliszewskiej przybyła na KontenerArt specjalnie dla nich i dla niej, lecz nie brakowało osób przypadkowych, przebywających akurat na Kontenerach i chcących skorzystać z okazji żeby wziąć w ręce gitarę, często po raz pierwszy w życiu. Oni nie zagrali jeszcze tym razem Should I stay or should I go ale, jestem pewien, udało się obudzić w nich wiarę w to, że gra na gitarze leży w zasięgu ich możliwości.

Happening Gitaraowy przewidziany na 4 września to finał Akademii Gitary, niemal 40 gitarowych koncertów organizowanych w całej wielkopolsce w ostatnich tygodniach wakacji. Akademia angażując na swoje koncerty najwybitniejszych gitarzystów z kraju i zagranicy propaguje gitarę klasyczną ale nie tylko, także muzykę graną na innych instrumentach o ile jest to muzyka wysokich lotów.

Tegoroczna edycja Akademii była dziewiąta z kolei. Za rok odbędzie się dziesiąta edycja, jubileuszowa, po której można spodziewać się wyjątkowych atrakcji. Warto śledzić uważnie wydarzenia końca lata roku 2017 żeby ich nie ominąć.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*