X-Go w Dębince

Zespół X-Go, jeden z siedmiu zespołów Szkoły T.Burton, wystąpił w Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Dębinka” na koncercie charytatywnym.

Chlubny cel, zgromadzenie środków dla dziecięcego hospicjum, spotkał się z żywym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców, a także lokalnej społeczności. Ponad trzygodzinny koncert, w którym wystapili uczniowie "Dębinki", zgromadził liczną publiczność. Był znakomitą okazją do zaprezentowania swoich dokonań muzycznych przez utalentowane dzieci i nastolatki tej prestiżowej szkoły.

Członkami X-Go jest dwóch uczniów "Dębinki" stąd też ich obecność na koncercie była jak najbardziej uzasadniona. Staś, klawiszowiec, oraz Oskar, gitarzysta, zaprosili do udziału w koncercie w swojej szkole nie będącego jej uczniem Macieja, wokalistę i perkusistę zespołu. Długo nie trzeba było go namawiać, zgodził się od razu, taka okazja do zaprezentowania swojej muzyki przed wyrobioną publicznością nie mogła przecież pozostać zaprzepaszczona.

Chłopcy nie zdecydowali się na wykonanie swoich starych piosenek, zagrali nowość w ich repertuarze, A Kind Of Magic, piosenkę zespołu Queen nad którą pracowali intensywnie przez ostatnie miesiące. Jako drugą wykonali Twoje Oczy Lubia Mnie, prosty, post-punkowy utwór zespołu Strachy Na Lachy, opanowany przez nich na dwóch próbach poprzedzających występ w Dębince. Występ zakończył Robot Rock zespołu Daft Punk, piosenka nagrana przez nich niedawno na sesji Best Cover Live.


Nie brakowało na koncercie osób niezwykle zdolnych i bardzo muzykalnych, pojawili się tam także wystepujący solo młodzi muzycy z kręgu muzyki rockowej. Jednak na koncercie charytatywnym w "Dębince" tylko X-Go byli zespołem rockowym w pełnym składzie, tylko oni zaprezentowali pełne, mocne, dynamiczne brzmienie. Spotkało sie to z uznaniem publiczności "Dębinki" które wyraziła ona czymś, co zwykło się nazywac entuzjastycznym aplauzem. Przyjęcie było niezwykle gorące, długo ciągnącym sie brawom towarzyszyły donośne okrzyki, pojawiły się także wezwania do bisu (tak zaskakujące dla X-Go, że bez reakcji ze strony zespołu), zaś po koncercie przejawiło się ono, i tu nie ma się czemu dziwić, żywym zainteresowaniem szkolnych koleżanek.

Tagged: , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*