Zagrajmy na Wielkiej Scenie!

Szkoła T.Burton została zaproszona do "wystawienia reprezentacji" na Wielkiej Scenie Happeningu Gitarowego 30 sierpnia 2015. Uczniowie naszej Szkoły zagrają na Starym Rynku obok Wielkich Gwiazd. Zgłaszajcie się, zorganizujmy wspólnie zespół który powali na kolana publiczność Happeningu!

Preferowane są osoby grające na gitarach (lub ukulele - to jest przecież też gitara tyle tylko, że maleńka) ale nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło w zespole osób śpiewających tę piosenkę. A gdyby znalazł się w naszym zespole ktoś grający na skrzypcach lub fortepianie to także przecież nie ujęłoby to jej optymistycznej wymowy w najmniejszym stopniu lecz w sposób jak najbardziej pozytywny wzbogaciłoby brzmienie akompaniamentu. Niech zatem zgłasza się każdy, kto tylko chce doświadczyć przygody występu na Wielkiej Scenie niezależnie od tego, na czym potrafi grać!

Jest już znana piosenka jaką powinniśmy przygotować. Jest to Don't Worry Be Happy Bobby'ego McFerrina, w C-dur. Akademia Gitary proponuje taką oto wersję akompaniamentu do tej piosenki:

nuty dont worry be happy happening gitarowy

Nuty akompaniamentu do Don't Worry Be Happy Bobby'ego McFerrina w wersji do wspólnego wykonania na Happeningu Gitarowym 2015

Nuty w formacie pdf możesz ściągnąć klikając tutaj: nuty dont worry be happy happening gitarowy.

W minionych latach na scenie Happeningu Gitarowego grali m.in. brytyjski zespół Z-Star wokalistki Zee Gachette, Krzysztof Ścierański, Sledziuha, Kasia Maliszewska, śpiewał australijczyk Billy Neal.

happening gitarowy wielka scenaWielka Scena Happeningu Gitarowego Akademii Gitary na Starym Rynku w Poznaniu

Możesz przyjrzeć się z bliska Happeningowi Gitarowemu czytając relację

https://www.uczymymuzyki.com.pl/przybijamy-piony-muzykom-z-star/

lub oglądając relację video z zeszłorocznego wydarzenia:

Zapisz się na Happening Gitarowy, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, miłą pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia. Zapisy online już trwają, formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie http://www.akademiagitary.pl/happening-gitarowy/zgloszenia/

Akademia Gitary organizuje Happening Gitarowy jako podsumowanie trwającego przez całe lato festiwalu. Już po raz ósmy tego roku mistrzowie gitary wystąpią w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach Wielkopolski prezentując muzykę gitarową na najwyższym poziomie. Koncerty, choć mające na celu promocję muzyki gitarowej najwyższych lotów, są w większości darmowe. Nie warto więc zaniedbać okazji żeby uczestniczyć w koncercie któregoś z wybitnych artystów takich jak np. Marek Napiórkowski, Atom String Quartet, Woch & Guzik Duo, Petrit Çeku, Adriano Del Sal, Krzysztof Meisinger, Tomasz Zawierucha, Duo Arpeggione czy Daniel Spaleniak.

Do zobaczenia na Wielkiej Scenie Happeningu Gitarowego i koncertach Akademii Gitary!

Tagged: , , ,

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*